Czy linki z Facebooka wpływają na pozycję strony w Google – SEO

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 16 lutego 2017 / Aktualizacja: 2022-03-28

Jeśli prowadzisz swoją stronę i dbasz o jej SEO czyli pozycję w google to na pewno ciekawi Cię czy linku na facebooku zwiększają pozycję strony w Google?

Niestety nie. Jedynie linki, które mają przyporządkowany atrybut follow (dofollow) wzmacniają pozycję strony w Google. Linki umieszczane na facebooku mają atrybut nofollow więc nie mają wpływu na pozycję strony w Google.

Czym są linki nofollow?

Linki z atrybutem nofollow sprawiają, że roboty Google nie muszą odwiedzać strony, do której prowadzą. Dlatego linki takie nie zwiększają jej pozycji w Google bo roboty je po prostu pomijają. Jednak do wszystkich wskazówek Google trzeba odnosić się z pewną rezerwą. Nikt do końca nie wie jak działają narzędzia indeksowania stron Google oprócz ich twórców. Dlatego może okazać się, że mają one minimalne znaczenie i są brane pod uwagę, ale nie ma na ten temat żadnych potwierdzonych informacji.

Jednak warto dbać o to by linki do naszej strony pojawiały się na Facebooku bo po prostu mogą zwiększyć odwiedziny na niej lub sprawią, że ktoś zaciekawiony treścią udostępni ją na swojej stronie co da nam już wymierną wartość. O ile też nie przypisze linkowi atrybutu nofollow.

Podobne artykuły