Noś zawsze dwie karty płatnicze w portfelu!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 24 grudnia 2019 / Aktualizacja: 2022-03-28

Nikt z nas nie chciałby zostać okradziony z pieniędzy. Dlatego też coraz częściej nie nosimy ze sobą gotówki, a jedynie karty płatnicze, które dają nam dostęp do środków zgromadzonych na naszym koncie w banku. One jednak też nie są bezpieczne.

Złodzieje zawsze będą starali się nas okraść. Mają na to wiele metod. Dlatego stojąc przy bankomacie zakrywamy klawiaturę czy sprawdzamy czytnik kart czy nie jest na nim zamontowana jakaś nakładka. Potem kartę wkładamy do portfela i czujemy się bezpieczni. Tak jednak nie jest. Karty w naszym portfelu również są zagrożone.

Płatności zbliżeniowe są czymś wygodnym, nie trzeba podawać PINu. Co prawda w tym roku się to miało zmienić i co, któraś transakcja ma być autoryzowana. Nadal jednak bardzo często zdarza mi się zapłacić i nie wpisywać pinu.

Oznacza to, że można nas bardzo łatwo okraść na niewielkie kwoty jedynie zbliżając do miejsca gdzie trzymamy portfel telefon z NFC i specjalnym oprogramowaniem.

Dlatego warto nosić ze sobą dwie karty. W takiej sytuacji czytnik nie będzie w stanie skorzystać z żadnej z nich. Musi być zbliżona do niego tylko jedna karta. To w pewien sposób chroni nas przed tego typu niebezpieczeństwem.

Wybierając nowy portfel możemy też kupić taki, który wyposażony jest w ochronę RFID. Zawiera on wkładkę, która blokuje sygnał i karty w nim stają się bezpieczne bo nie można odczytać z nich danych.

Podobne artykuły