5 rzeczy, które ranią facetów. Nie rób im tego!

Lifestyle Data publikacji: 27 października 2017

To kobiety uważane są za bardziej wrażliwe uczuciowo, ale mężczyźni również mają uczucia i możemy ich bardzo łatwo zranić. Mówi się, że chłopaki nie płaczą. Jednak nie do końca tak jest. Płaczą, co prawda cztery razy rzadziej. U kobiet według badań psychologów łzy występują najczęściej w chwilach smutku i zdenerwowania. U mężczyzn łzy są najczęściej wyrazem bezsilności. Myślę, że ma to potwierdzenie w faktach.

Nie mniej jednak faceta zranić można i jest to łatwiejsze niż nam się wydaje. Dlatego dzisiaj przedstawię Wam pięć sytuacji, w których mężczyzn najczęściej ranią kobiety. Nie róbcie im tego. Mężczyźni są pamiętliwi i raz zranieni będą przez długi czas goić rany, chociaż jak to oni, nic nam nie pokażą :)

1. Ośmieszanie ich przed kumplami

Nie ma w tym nic dziwnego, my też lubimy czuć się dowartościowane w towarzystwie. Lubimy czymś się wyróżniać i nie chcemy by ktoś nas poniżał. Tak samo jest z facetami, jednak tutaj też chodzi o ego, pewien etos mężczyzny. Dlatego żadna kobieta nie powinna poniżać i ośmieszać swojego faceta przed kumplami. To może bardzo negatywnie wpłynąć na wasze relacje i mocno go zranić. Mężczyzna chce czuć się dowartościowany, być przywódcą stada. Tym bardziej, że narażasz go na docinki i dowcipy ze strony kolegów, o których później się nie dowiesz.

2. Wyśmiewanie jego zarobków

Zarobki to czuły punkt każdego mężczyzny. Wpływa na to rola, która od pokoleń nadawana jest facetom i wymagająca od nich możliwości utrzymania finansowego swojej rodziny. Gdy kobieta zaczyna zarabiać więcej mężczyzna i tak zaczyna się gorzej czuć psychicznie, a gdy jeszcze zaczniesz to podkreślać to będzie dla niego ciosem poniżej pasa i na pewno go zrani.

3. Kwestionowanie jego umiejętności

Znów wchodzimy na bardzo ambicjonalne pole. Kwestionowanie umiejętności mężczyzny co do jakichkolwiek zadań jakie ma wykonać podcina mu skrzydła. Na pewno stanie okoniem w takiej sytuacji i będzie bronił swojej racji, ale jednocześnie poczuje się zraniony. Jedyne co zyskasz w ten sposób to to, że więcej nie będzie chciał zrobić tego samego nawet gdy go o to poprosisz.

4. Porównywaniem go do kogoś innego

Faceci tego nienawidzą. Jeśli myślisz, że porównując go z kimś wymusisz na nim pożądane zachowanie w danej chwili to grubo się mylisz. W zależności od tego czego dotyczy sprawa może się obrazić, oburzyć albo nawet zostanie zraniony. Skoro porównujesz go z kimś innym może uznać, że ten ktoś Cię fascynuje, że jest lepszy od niego. Nie rób tego jeśli chcesz mieć szczęśliwy związek. Gdy raz już to zrobisz zostanie Ci to zapamiętane i potem nie raz usłyszysz „może z kimś innym byłoby ci lepiej”.

5. Niedocenianie go

Mężczyzna lubi być doceniony i dumny z siebie. W końcu to co robi robi też dla nas i dla rodziny, nie tylko dla swojego ego. Dla każdego z partnerów samorealizacja drugiej połówki powinna być ważnym celem i powinniśmy w związku wzajemnie umieć dać sobie na to miejsce. Jednak gdy starania nie są zauważane i nie są z naszej strony doceniane to mężczyzna nie poczuje wsparcia z Twojej strony. To bardzo go zrani i może stracić motywację. W waszym związku mogą pojawić się problemy, a Twoje aspiracje również na tym mogą ucierpieć.

Podobne artykuły