Bardzo ważna rzecz o dezynfekcji, o której musisz pamiętać

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 13 kwietnia 2020 / Aktualizacja: 2022-03-28

Jest jedna bardzo ważna rzecz odnośnie dezynfekcji powierzchni w naszym domu, o której powinniśmy pamiętać, zwłaszcza dzisiaj. To, że coś wygląda na czyste to nie oznacza, że jest higieniczne. Zarazki czy wirusy nie są dla nas widoczne. Dlatego aby mieć pewność, że nie zarazimy się choćby koronawirusem, powinniśmy dokładnie dezynfekować powierzchnie, których codziennie dotykamy.

To, że coś nie jest brudne, nie oznacza, że jest higieniczne

To modyfikacja tego powiedzenia, która również jest bardzo ważna i należy ją zapamiętać. Jeśli sprzątamy dom np. ścieramy kurze to robimy to by powierzchnie były czyste, a nie higienicznie czyste. Dlatego trzeba te dwie rzeczy odróżnić i pamiętać, że przetarcie klamek ściereczką nasączoną w jakimś detergencie, nie od razu sprawi, że będą one pozbawione wirusów i bakterii, chociaż będą wyglądać na czyste.

Dlatego takie powierzchnie należy przecierać przynajmniej 60-70% roztworem alkoholu. Oprócz tego roztwór, którego użyjesz musi przez pewien czas zostać na powierzchni, aby ją odkazić. Dlatego najlepiej przelać go do butelki z atomizerem, spryskać klamki, a wytrzeć je dopiero za 10 minut.

Pamiętaj też o tym, że nie daje Ci to 100% gwarancji. Dlatego zawsze dbaj o higienę i często dezynfekuj powierzchnie często przez Ciebie używane.

Podobne artykuły