Tych kilka porad przyda się każdemu w kuchni. Dzięki nim nasze kulinarne dzieła będą jeszcze smaczniejsze :) Zobaczcie bo są to rzeczy, o których wiele osób nie wie, a triki te sprawdzone są przez wielu szefów kuchni.
Po pierwsze, stek przed usmażeniem powinien odleżeć godzinę lub dwie po wyjęciu z lodówki. Dzięki temu mięso będzie smażyło się równomiernie. Jeśli chcesz aby skórka była rumiana dobrze go wyciśnij z wody.
Ciężko jest obrać odpowiednią temperaturę i czas do smażenia. Mięso możemy przesuszyć oraz przypalić lub będzie niedosmażone. Aby uniknąć tego problemu wielu zawodowych kucharzy stosuje pewną szutczkę. Najpierw mięso umieszczają w solance (3 szklanki wody, 1/4 filiżanki soli, 1/4 filiżanki cukru). Następnie mięso zanurzone w solance umieszczają w lodówce.
Po godzinie (1h na 1kg – nie dłużej niż 8h i nie krócej niż 30min) usmażenie mięsa będzie dużo łatwiejsze, a ono będzie idealne.
Ten trik może przydać się Wam podczas świątecznych wypieków. Jeśli chcesz aby ciasto było puszyste i smaczne wyjmuj masło i jajka z lodówki wcześniej aby zdążyły osiągnąć temperaturę pokojową.
Jeśli chcesz by zupa krem była jeszcze lepsza wszystkie warzywa pokrój, a następnie usmaż na oliwie z oliwek. Gdy zaczną się rumienić dodaj wody lub bulionu. Smażenie powoduje karmelizację cukru w warzywach przez co ich smak jest dużo lepszy.
Niezależnie od tego według jakiego przepisu je robisz zawsze dodaj do nich 2 łyżki kwaśnej śmietany. Naleśniki dzięki temu będą jeszcze lepsze niż zwykle.
Masło i minimalna ilość ciepła to najlepszy sposób na dobrze usmażone jajko. W przeciwnym przypadku żółtko mocno się zetnie, a białko przypali. Podczas smażenia jajka sadzonego ważna jest cierpliwość :)
Klarowny bulion to podstawa do kolejnych zup. Aby taki uzyskać należy gotować drób przez co najmniej 3 godziny na małym ogniu i bez pokrywki. Pamiętaj też by na 1 litr wody dodać 1 średnią cebulę. Dzięki temu bulion będzie miał idealny kolor.
Czy zauważyliście, że czasami ciężko jest usmażyć coś z rumianą skórką? To dlatego, że używasz nieprzywierającej patelni. Ja lubię smażyć na zwykłej żeliwnej lub metalowej. Nieprzywierająca powłoka jest genialna do jajek czy naleśników, ale normalne dania smakują dużo lepiej ze zwykłej patelni.