Masz takie klapki? Natychmiast się ich pozbądź!

Zdrowie Data publikacji: 10 stycznia 2017

Nosisz tanie gumowe klapki? Lepiej się ich pozbądź. Niemieccy naukowcy wzięli je pod lupę i wyciągnęli bardzo niepokojące wnioski. Ich skład jest niebezpieczny dla zdrowia.

Do badania wzięto 10 par różnych gumowych klapek od różnych producentów. Wyniki pokazały, że zawierają one ok. 60% PAH czyli policyklicznych węglowodorów. Substancja ta jest szkodliwa dla zdrowia. Prowadzi do mutacji komórek i rozwoju chorób nowotworowych.

PAH to toksyczny związek, który do naszego ciała dostawać może się drogą powietrzną lub przez kontakt ze skórą. Czyli po prostu noszenie tego typu obuwia najczęściej po domu. Badania pokazują, że najbardziej niebezpieczne są klapki o kolorze czarnym gdyż niemal 70% przebadanych par zawierała metale ciężkie i rozpuszczalniki. Jeśli już musisz je nosić zakładaj przy tym chociaż skarpetki i ograniczaj ich kontakt ze skórą lub kup oryginalne sandały firmy Crocs, które po przebadaniu nie zawierały żadnych szkodliwych składników. Potwierdza to regułę, że za ceną idzie jakość produktu.

Źródło artykułu: http://www.activelifepro.com/sandals-throw-away-immediately/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły