Kiedy warto sięgnąć po kroplówki witaminowe?

Zdrowie Data publikacji: 23 października 2020 / Aktualizacja: 2023-01-29

Kroplówki witaminowe cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego – wlewy dożylne umożliwiają bardzo szybką poprawę samopoczucia i zdrowia. Uniwersalność metody, a także możliwość indywidualnego dopasowania pakietu do potrzeb pacjenta sprawia, że kroplówki witaminowe coraz częściej stają się elementem zdrowego stylu życia. Dowiedz się, w jakich sytuacjach warto skorzystać z zalet kroplówek!

Kroplówki witaminowe – szybkie uzupełnienie niedoboru minerałów i witamin

Niedobory substancji odżywczych są w naszym społeczeństwie stosunkowo częste. Winny temu jest przede wszystkim zbyt szybki styl życia. Większość osób żyje w biegu, nie przykładając większej uwagi do spożywania zbilansowanych posiłków czy ograniczenia stresu. Niestety, takie zachowanie nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Nawet lekkie deficyty witamin i minerałów mogą spowodować niekorzystne zmiany, takie jak osłabienie odporności, zaburzenia koncentracji czy uczucie przewlekłego zmęczenia.

Na czym polega lepsza skuteczność kroplówek witaminowych nad suplementacją doustną? Substancje odżywcze podane we wlewie dożylnym wchłaniane są w całości. Nie obserwujemy tutaj ograniczeń wynikających z budowy i funkcjonowania układu pokarmowego, jak ma to miejsce podczas zażywania suplementów doustnych. Jest to doskonała metoda uzupełnienia niedoborów u osób, które cierpią na zespoły złego wchłaniania. Co więcej, efekty kroplówek witaminowych odczuwalne są niemal natychmiastowo, ponieważ nie trzeba czekać kilka tygodni, by poziom witamin i minerałów w organizmie wrócił do normy.

Sposób na poprawę samopoczucia podczas dolegliwości ze strony układu pokarmowego

Zatrucia pokarmowe, które zazwyczaj objawiają się uporczywymi biegunkami lub wymiotami, stanowią niekiedy poważne zagrożenie. Łatwo wtedy o skrajne odwodnienie organizmu, które jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci czy seniorów. Przyczyną dolegliwości żołądkowo-jelitowych zazwyczaj są drobnoustroje, a same objawy choroby trwają maksymalnie kilkanaście dni.

Kroplówki witaminowe są dobrym sposobem, by poprawić stan i samopoczucie chorej osoby. Wlewy dożylne natychmiast uzupełniają niedobór płynów i elektrolitów, przy czym nie nasilają objawów infekcji pokarmowej. Pozwala to zminimalizować ryzyko hospitalizacji z powodu nadmiernego odwodnienia czy zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Dodatkowa podaż witamin czy antyoksydantów sprawia, że organizm skuteczniej walczy z drobnoustrojami.

Kroplówki witaminowe jako metoda na odtrucie alkoholowe i leczenie kaca

Dlaczego odtrucie alkoholowe za pomocą kroplówek uważane jest za najskuteczniejszą metodę leczenia kaca? Odpowiednio dobrane wlewy dożylne pozwalają na szybką eliminację najważniejszych przyczyn syndromu dnia poprzedniego. Nie tylko nawadniają organizm i wypłukują resztki alkoholu i jego metabolitów z krwi, ale także uzupełniają niedobory elektrolitów czy glukozy.

Co więcej, odtrucie alkoholowe można wzbogacić o substancje odżywcze, które przyspieszą regenerację organizmu i wspomogą walkę z wolnymi rodnikami. Kroplówki witaminowe z ornityną, witaminą C czy koenzymem Q10 przyspieszą detoksykację wątroby po alkoholu, z kolei podanie witamin z grupy B wpłynie korzystnie na układ nerwowy.

Kroplówki na kaca zdają egzamin w momencie, gdy nieprzyjemne dolegliwości są wyjątkowo nasilone, a piętrzące się obowiązki nie pozwalają na swobodny wypoczynek. W przeciwieństwie do domowych sposobów leczenia kaca, efekty kroplówek są odczuwalne już po kilkudziesięciu minutach.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły