Kalkulator potrzebnej ilości paneli podłogowych

Porady Data publikacji: 28 czerwca 2024

Kalkulator paneli podłogowych pozwala łatwo policzyć, ile paneli podłogowych potrzebujecie na pokrycie wymaganej powierzchni. Dodatkowo uwzględnia on 10% zapasu, który jest niezbędny na ewentualne docinki i błędy.

Kalkulator ilości paneli podłogowych

Pomieszczenie 1Wynik:

Kalkulator ilości paczek paneliWynik dla paczek:

Jak obliczyć liczbę potrzebnych paneli?

Aby obliczyć ilość potrzebnych paneli, musimy znać powierzchnię pomieszczenia. Uzyskamy ją, mnożąc przez siebie długość i szerokość pokoju. W przypadku nieregularnych kształtów możemy podzielić pomieszczenie na mniejsze kwadraty i prostokąty, a następnie zsumować wyniki. Nasz kalkulator uwzględnia to, dając możliwość dodawania kolejnych pomieszczeń.

Możesz wykorzystać to do podzielenia pokoju nieregularnych kształtach na mniejsze elementy lub do obliczenia paneli potrzebnych do pokrycia większej ilości pokoi, jeśli panele w nich będą takie same.

Musimy również znać szerokość i długość pojedynczego panelu, dzięki czemu obliczymy powierzchnię, jaką zajmuje. Informacje te na pewno znajdziemy na stronie producenta lub na opakowaniu z panelami.

Mając te wszystkie dane, możemy następnie obliczyć, ile paneli podłogowych potrzeba do pokoju, a nasz kalkulator paneli podłogowych Wam to ułatwi. Wystarczy podać w nim odpowiednie wartości, a kalkulator przeliczy odpowiednio powierzchnię i poda ilość potrzebnych paneli podłogowych do pokrycia podłogi z zapasem wynoszącym 10%. Wynik zaokrąglany jest w górę.

Ile paneli podłogowych kupić

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu kalkulatorowi, bardzo łatwo i szybko to policzycie. Wystarczy podstawić odpowiednie wartości. Pamiętajcie, aby dobrze wymierzyć pomieszczenie i sprawdzić wymiar poszczególnego panelu. Wymiary mogą być różne w zależności od producenta. Chociaż mieszczą się zwykle w standardowych wartościach, to musimy dokładnie sprawdzić wymiary panelu, który wybraliśmy, aby otrzymać odpowiedni wynik.

Do wyniku otrzymanego w kalkulatorze, dodany jest 10% zapas, który uwzględni ewentualne błędy, uszkodzenia i docinki. Jeśli wzór jest nietypowy albo pomieszczenie ma skomplikowany układ, wtedy warto doliczyć nawet więcej.

Dodatkowo w naszym kalkulatorze policzysz, jeśli chcesz, ile paczek musisz kupić. Wystarczy, że podasz, ile paneli jest w paczce, a na podstawie wcześniejszych wyliczeń, kalkulator poda Ci liczbę paczek, które musisz kupić.

Podobne artykuły