Spryskała łóżko alkoholem. Zobacz, dlaczego i zrób tak samo!

Porady Data publikacji: 27 marca 2018 / Aktualizacja: 2024-05-06

Alkohol to bardzo dobry środek dezynfekujący, który zabija drobnoustroje z naszego łóżka. Jest ono siedliskiem wszelkiej maści mikroskopijnych istot, które wpływają negatywnie na nasze zdrowie i odporność. Łóżko jest dla nich idealnym środowiskiem. Jest ciepłe i wilgotne. Wchodzimy do niego z mokrymi włosami czy pocimy się podczas snu.

Możemy spryskać je dowolnym czystym alkoholem rozcieńczonym z wodą. Wystarczy przelać go do butelki z atomizerem i rozpylić taką mgiełkę na materac czy prześcieradło. Alkohol się ulotni i nie pozostanie po nim zapach, a jednocześnie zabije drobnoustroje mieszkające w naszym łóżku. Może to być spirytus rozcieńczony z wodą 1:1.

Oprócz tego czysty alkohol można wykorzystać na wiele innych sposobów. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka, które mogą przydać się Wam podczas codziennego życia.

Przeczytaj również: Narzuty na łóżko, kanapę lub fotel, jako element dekoracyjny i ochronny

1. Leczenie bólu zęba

Gdy pojawi się ból, nasącz wacik wódką i owiń nim zęba, który boli. Ból powinien szybko minąć lub po prostu zmniejszyć się. Pamiętaj jednak, że nie zastąpi to wizyty u dentysty i jest jedynie sposobem na chwilowe znieczulenie.

2. Walka z łupieżem

Łupież to problem wielu osób, ale mało kto wie, że zamiast kupować drogie szampony, wystarczy do tego, który już mamy dodać łyżkę wódki. Dzięki temu zrównoważymy poziom pH skóry głowy, zwalczymy stany zapalne skóry i tym samym rozprawimy się z łupieżem.

3. Płukanie ust

Jeśli nie masz płynu do płukania ust, bo się skończył i nie zdążyłaś kupić, to wystarczy dodać wódki do wody i taką mieszanką wypłukać usta. Płyny do płukania ust zawierają między innymi alkohol, dlatego działają podobnie i zabija bakterie, które mogą być powodem występowania próchnicy.

4. Odstraszanie owadów

Jeśli nie masz żadnego środka odstraszającego owady, to możesz rozpylić na ciele alkohol. Pamiętaj jednak, że wysusza on skórę, dlatego nie można tej metody stosować cały czas. Jedynie w sytuacjach awaryjnych.

5. Dezynfekowanie powierzchni

Wódka ze względu na duża zawartość alkoholu może być wykorzystywana do dezynfekcji powierzchni czy nawet rąk.

Zobacz również: Fototapety do sypialni – jakie kolory i motywy pomogą ci zasnąć?

Podobne artykuły