Jak usunąć z szyby klej po taśmie?

Porady Data publikacji: 13 czerwca 2022

Zastanawiasz się w jaki sposób usunąć klej po taśmie z szyby? W marketach budowlanych znajdziemy wiele środków, które przeznaczone są do tego zadania. Nie musimy jednak wcale wybierać się po zakupy. W naszym domu znajdziemy również kilka przydatnych produktów, które mogą poradzić sobie z tym zadaniem.

Zmywacz do paznokciu usunie ślady kleju z okna

Jeśli korzystasz ze zmywacza do paznokci, który zawiera w składzie aceton, to za jego pomocą możesz usunąć klej po naklejkach z szyby. Wystarczy, że zwilżysz nim wacik lub ściereczkę. Następnie wyszorujesz szybę i gotowe. Klej schodzi bardzo łatwo i nie pozostają po nim żadne ślady.

Jeśli posiadasz okna PCV to do ich czyszczenia nie należy używać środków, które zawierają rozpuszczalniki, a do takich należy aceton. Dotyczy to jednak samych ram, bo w przypadku szyby nie jest on szkodliwy. Musimy tylko nałożyć taką ilość rozpuszczalnika, aby nie spływał nam na ramę.

Majonez na ślady po naklejkach

Zwykły kuchenny majonez, który wykorzystujemy do sałatek świetnie sprawdza się do usuwania naklejek i śladów po nich. Wszystko dzięki zawartości octu. Wystarczy nałożyć go na powierzchnię, którą chcemy wyczyścić i pozostawić na trochę, aby mógł zadziałać. Potem ścieramy go wilgotną ściereczką i problem śladów kleju znika bezpowrotnie.

Denaturat skutecznie usuwa klej z szyb

Denaturat często stosowany był w wielu domach jako środek czyszczący i odtłuszczający. Jeśli nadal go posiadasz, to za jego pomocą skutecznie usuniesz klej z szyb. Pamiętaj jednak, aby i w tym przypadku uważać, aby nie ściekał na plastikową ramę okna.

Skrobak do szyb

Jeśli posiadasz płytę indukcyjną, to zapewne posiadasz do niej skrobak, który ułatwia usuwanie z niej zabrudzeń. Świetnie sprawdza się również do czyszczenia szyb i bez obawy o ich zrysowanie. Możesz również wykorzystać specjalny skrobak do szyb, który można zakupić w marketach budowlanych.

Wystarczy, że ślady po kleju zwilżysz płynem do mycia szyb, a następnie pozostałości usuniesz skrobakiem.

Podobne artykuły