Brama garażowa Hörmann – jak zaprogramować pilot?

Porady Data publikacji: 18 czerwca 2020 / Aktualizacja: 2022-02-01

Zaprogramowanie pilota do bramy garażowej Hörmann jest bardzo prostą czynnością i nie musisz do tego wzywać serwisu. Zrobisz to samodzielnie w zaledwie kilka chwil i pomoże Ci w tym nasz poradnik.

Standardowo pilot ma cztery przyciski. Każdy z nich można zaprogramować. Jeśli posiadasz dwie bramy garażowe otwierane automatycznie, to jednym pilotem możesz zaprogramować je obydwie i mieć je na różnych guzikach.

Jak zaprogramować pilot do bramy Hörmann

Aby zaprogramować pilot do bramy Hörmann musimy udać się do garażu i stanąć pod napędem bramy. Gdy spojrzysz na przycisk napędu, który służy do otwierania i zamykania bramy to zauważysz, że jest w nim zawarty mniejszy przycisk z literką „P” jak programowanie.

Gdy go wciśniesz czerwona dioda na przycisku zamykania/otwierania bramy zacznie migać. Oznacza to, że brama jest gotowa do połączenia z pilotem.

Zobacz również: Żaluzje aluminiowe – świetna alternatywa, jeśli masz w domu alergika

W tej chwili weź pilot do ręki i przytrzymaj przycisk, który chcesz zaprogramować do momentu, aż dioda zacznie migać na zmianę na czerwono i niebiesko.

Pamiętaj, że aby brama połączyła się z pilotem jednocześnie musi migać czerwona dioda na napędzie bramy po wciśnięciu przycisku „P”, jak i dioda na pilocie zamiennie na czerwony i niebieski kolor. Z doświadczenia wiem, że dioda na bramie zaczyna migać szybciej niż ta na pilocie. Dlatego można najpierw uruchomić pilot, a później nacisnąć przycisk „P” na napędzie bramy.

Puść teraz przycisk, który programujesz na pilocie i spróbuj otworzyć bramę. Jeśli pilot został zaprogramowany prawidłowo to w tym momencie brama się otworzy. Po ponownym wciśnięciu zamknie się.

W ten sposób możesz zaprogramować drugą bramę podchodząc do jej napędu i powtarzając procedurę z drugim przyciskiem na pilocie.

Podobne artykuły