Nie jedz bananów, które tak wyglądają! Są niezdrowe!

Zdrowie Data publikacji: 26 lutego 2018

Jeśli kupisz w sklepie banany i po obraniu ich ze skórki zobaczysz, że wyglądają tak jak ten na zdjęciu to nie jedz ich! Takie banany są niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Lepiej nie ryzykować.

Gdy przez środek banana przebiega taka ciemno-czerwona linia oznacza to, że banan był już zaatakowany przez pleśń gatunku nigrospora. Zazwyczaj nie szkodzi człowiekowi, ale gdy ktoś jest na nią uczulony skutki mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Jakiś czas temu głośna była sprawa dziewczynki z Wielkiej Brytanii, która zjadła takiego banana. Poczuła się gorzej i trafiła do szpitala. Na szczęście nic się jej nie stało, ale mama bardzo szybko zareagowała. Dlatego lepiej nie narażać się na konsekwencje, a banana wyrzucić.

Źródło artykułu: https://kobieta.onet.pl/zdrowie/nie-jedz-bananow-ktore-tak-wygladaja-to-niebezpieczne-dla-zdrowia/41l2b5y

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły