W jakiej temperaturze prać ręczniki?

Porady Data publikacji: 18 kwietnia 2018

W jakiej temperaturze prać ręczniki? Dzisiaj odpowiemy na to z pozoru proste pytanie i wyjaśnimy w ilu stopniach prać ręczniki oraz jakiego programu w naszej pralce do tej czynności najlepiej używać.

W jakiej temperaturze prać ręczniki

Gdy pierzemy ręczniki liczmy na to, że będą one miękkie i będą dobrze pochłaniały wodę. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam jak taki efekt uzyskać. Zacznijmy od tego, że ręczniki pierzemy osobno. Nie należy prać je z ubraniami nawet gdy odpowiadają kolorom. Do prania ręczników najlepiej jest również dołączyć chusteczkę zapobiegającą farbowaniu.

Jedną z najważniejszych cech ręczników jest pochłanianie wody. To dzięki temu pozwalają nam one skutecznie się wytrzeć. Dlatego należy pamiętać aby nie dodawać płynu do płukania tkanin. Płyn ten zmniejsza absorpcję wody przez materiał dlatego podczas prania ręczników jest po prostu niepożądany. Na końcu artykułu pokażemy Wam jednak jak można wykonać domowy płyn do płukania tkanin, który w tym przypadku sprawdzi się dużo lepiej.

Temperatura prania ręczników

Skoro już wiemy jak przygotować ręczniki do prania i jakich detergentów użyć, to przyszedł czas na ustawienie naszej pralki. Istotna przy tym jest temperatura prania ręczników. Informacja o tym w jakiej temperaturze powinny być prane znajduje się zazwyczaj na metce. Zazwyczaj jest to 40 bądź 60 stopni Celsjusza. Pamiętaj jednak, że piorąc wszystkie ręczniki razem, które mają różne zalecane temperatury prania, wybieramy zawsze tę najniższą.

Możemy je oczywiście rozdzielić dodatkowo pod względem temperatury w jakie należy je prać jeśli jest ich na tyle dużo. Z zasady jeśli mamy ręczniki wykonane z mikrofibry zaleca się pranie ich osobo bo one wymagają zdecydowanie niższej temperatury prania w granicach 30-40 stopni Celsjusza.

Na jakim programie prać ręczniki

Najczęściej ręczniki pierze się na programie „Bawełna”. Dotyczy to ręczników wykonanych z materiału frotte. Ten rodzaj tkaniny bez problemu rozpoznacie, zazwyczaj większość ręczników jest z niego wykonana. Jest miękka, przyjemna i dobrze absorbuje wodę.

Ważne jest również to na jakiej ilości obrotów ręczniki odwirowujemy. Nie powinno być to zazwyczaj więcej niż 800 obrotów. W przeciwnym wypadku ręczniki możemy zniszczyć. A co zrobić, aby ręczniki były miękkie i przyjemne? Proponuję Wam użycie płynu do zmiękczania i płukania tkanin domowej roboty, na który przepis znajdziecie niżej. Z własnego doświadczenia dodam, że ręczniki są dużo przyjemniejsze jeśli suszone są w suszarce bębnowej, a nie rozwieszane do wyschnięcia.

Przepis na płyn do płukania ręczników

Składniki

  • 10 g sody oczyszczonej
  • 150-200 ml ciepłej wody
  • 800 ml octu jabłkowego
  • 20 kropel olejku eterycznego
  • Plastikowe naczynie o pojemności 3,5 l

Przygotowanie

Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w jednej butelce. Następnie aplikujemy je do dozownika pralki tak samo jak w przypadku zwykłego płynu do płukania.

Podobne artykuły