Jak usunąć plamy z parapetu po doniczce

Porady Data publikacji: 28 września 2023

Podczas sprzątania zauważyłaś plamy na parapecie pozostawione przez doniczki? Można odłożyć je w to samo miejsce i postarać się zapomnieć o problemie, ale to nie jest rozwiązaniem. Jeśli więc chcesz pozbyć się tych plam, to w tym artykule podpowiemy Wam, jak takie plamy skutecznie usunąć.

Wbrew pozorom, z takimi plamami można sobie bardzo łatwo poradzić. Wystarczy jeden produkt, który zapewne masz już w swojej kuchni. Jest nim biały ocet. To nic innego jak kwas octowy. Doskonale więc dezynfekuje powierzchnie, a do tego radzi sobie z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Jest też bezpieczny dla większości powierzchni, w tym drewna. Należy jednak uważać, przy stosowaniu go na naturalnym kamieniu — granicie lub marmurze.

Jego zaletą jest również naturalność. Jest to ekologiczny środek czyszczący, który nie zawiera szkodliwych chemikaliów. Dla wielu wątpliwości może budzić zapach, ale uspokoimy was. Bardzo szybko się ulatnia!

Usuwanie śladów po doniczkach za pomocą octu

Biały ocet doskonale sobie poradzi z tego typu plamami, ale aby tak się stało, najpierw warto go podgrzać. Nie powinien być jednak gorący, a jedynie ciepły! Następnie za pomocą ściereczki nasączonej octem wycieramy plamy.

Jeśli są naprawdę mocne, możemy ściereczkę pozostawić na plamie przez kilka minut, aby ocet mógł zacząć już działać, a dopiero po tym czasie ją przetrzeć. Na koniec umyj parapet czystą wodą i osusz. Teraz ponownie możesz ustawić na nim doniczki, ale tym razem najlepiej użyć podstawek.

Podobne artykuły