Te triki zmienią Twe nawyki!

Porady Data publikacji: 06 sierpnia 2020

Mamy dla Was kilka trików, które ułatwią Wam życie. Być może część z nich już znacie, ale mamy nadzieję, że wśród nich znajdziecie również takiego, które Was zaskoczą i sprawią, że wasze życie stanie się łatwiejsze.

Zielona herbata z kurkumą

Jesteś przeziębiona i masz katar? Świetnie w tej sytuacji sprawdzi się zielona herbata z kurkumą. Zaparz ją, dodaj trochę kurkumy, a następnie wypij póki jest gorąca. To ułatwi Ci oddychanie.

Najlepszy sposób na obieranie imbiru

Nigdy nie obieram imbiru nożem. Nie tylko jest to niewygodne, ale również przez to sporo imbiru tracimy, a jest on przecież dość drogi.

Najlepiej imbir obiera się po prostu oskrobując go łyżeczką. Wypróbuj ten sposób następnym razem!

Jak sprawdzić czy ciasto upiekło się?

Jak sprawdzić czy ciasto już jest gotowe? Pomoże Ci w tym trik, który znały już nasze babcie. Wystarczy wykałaczka, najlepiej taka długa jak do szaszłyków. Wbijamy ją w ciasto i wyjmujemy. Jeśli jest wilgotna, albo przykleiło się do niej ciasto, to informacja dla nas, że musimy jeszcze je piec do momentu, aż wykałaczka po wyjęciu będzie sucha.

Jak sprawdzić czy ryba jest świeża?

Sprawdzenie świeżości ryby w gruncie rzeczy jest proste. Wystarczy wcisnąć ją delikatnie palcem. Jeśli mięso nie wróci do swojego pierwotnego kształtu, to znaczy, że ryba nie jest już zbyt świeża.

Miód na kaca

Miód dzięki zawartości fruktozy pomoże szybciej wygrać z kacem. Przetrawimy dzięki temu alkohol i zneutralizujemy toksyny. Dlatego na kacu warto z rana napić się wody z łyżką miodu, a potem powtarzać tę czynność w ciągu dnia.

Sposób na muszki owocówki

Szukasz sposobu na muszki owocówki? Jest jeden, który Ci pomoże :) Przygotuj sobie ocet jabłkowy i butelkę. Następnie wlej go trochę do niej. Otwór w butelce zaklej folią spożywczą i zrób tylko dziurkę by mucha mogła wlecieć do środka. Gdy muszki zbiorą się w środku, zakręć butelkę i po prostu wyrzuć.

Podobne artykuły