Jakie filmy na Netflix obejrzeć na Święta wraz z rodziną?

Lifestyle Data publikacji: 17 grudnia 2020 / Aktualizacja: 2022-11-18

Święta to czas, który spędzimy wspólnie z rodziną. Oprócz wieczerzy wigilijnej czy świątecznego obiadu będziemy mieli też wiele czasu na rodzinną rozrywkę. Z pewnością jednym z pomysłów będzie obejrzenie czegoś na Netflixie. Chcielibyśmy dzisiaj doradzić Wam kilka familijnych filmów i animacji, które mają w sobie tę „magię świąt”.

Na liście uwzględniam jedynie filmy, które już oglądaliśmy z dziećmi i po prostu nam się podobały. Nie nudziły nam się i wszyscy chętnie je wspólnie obejrzeliśmy mimo różnic wiekowych. Dlatego nie będzie tutaj wszystkich filmów świątecznych, których więcej możecie znaleźć na Netflix. Chcieliśmy jednak, aby propozycje były trafione.

Kronika świąteczna

Jest to historia o tym, jak rodzeństwo pomaga Św. Mikołajowi po zniszczeniu jego sani świątecznych. Jest to radosna komedia, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Na NETFLIX znajduje się również druga część tego filmu. Dziewczyna w tej części jest już nastolatką. Spotyka się z innymi problemami, w tym z brakiem akceptacji dla nowego partnera mamy. Ucieka z domu, dociera na Biegun Północny i pomaga Mikołajowi w ratowaniu Świąt.

Ekspress polarny

Ta animacja zapewne znana będzie jeszcze niektórym rodzicom bo jest dość stara :) Warto ją sobie jednak przypomnieć. Opowiada historię chłopca, który przestaje wierzyć w Świetego Mikołaja. Wsiada jednak do pociągu, który zajeżdża pod jego dom i jedzie na Biegun Północny. W trakcie jazdy spotykają go różne przygody i poznaje czym jest przyjaźń i wiara.

Święta Angeli

To kolejna wzruszająca animacja. Mała dziewczynka „porywa” Jezuska z kościoła, aby ogrzać go w domu. Zaczyna się jej przygoda i jednocześnie wzruszająca historia o miłości i rodzinie.

Kosmiczne święta

To animacja, która pokazuje jak ważne jest dzielenie się i jak chciwość zatruwa umysł i sprawia, że nie potrafimy z niczego się cieszyć. Ciekawa historia w nietypowej oprawie.

Elf

Któż nie oglądał jeszcze Elfa? Chyba każdy, ale jeśli jeszcze nie mieliście okazji to zachęcam Was do spojrzenia w stronę tego klasyka. Z pewnością przypadnie Wam do gustu. Komedia zarówno dla małych jak i dużych :)

Podobne artykuły