Zacznij codziennie pić wodę z cytryną. Zobacz co to zmieni!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 2018-12-26 / Aktualizacja: 2022-03-28

Czy masz jakiś poranny rytuał? Może warto go wprowadzić jeśli jest nam w stanie pomóc i sprawić, że będziemy zdrowi oraz poczujemy się lepiej. Takim rytuałem może być picie wody z cytryną. Zobaczcie jakie ma to zalety, a być może przekonacie się by to robić.

Picie wody z  cytryną co rano

Zanim przejdziemy do zalet picia wody z cytryną skupmy się chwilę na tych dwóch składnikach. Zacznijmy od cytryny, która jak wiadomo jest owocem cytrusowym co oczywiście kojarzy nam się z witaminą C. Cytryna oczywiście ją zawiera, co prawda nie ma jej wcale najwięcej, bo nawet kilkanaście razy większą dawkę znajdziemy w papryce, ale i tak ma nadal sporą jej zawartość.

Cytryna jest także źródłem beta-karotenu, witamin w tym z grupy B oraz witaminy E. Znajdziemy w niej potas, magnez, sód i żelazo.

W cytrynie znajdziemy limonen – jest to silny przeciwutleniacz, który ma również właściwości antynowotworowe.

Drugim składnikiem jest woda i choć wydaje nam się czymś banalnym i zwykłym to często jej po prostu nie doceniamy. Rola wody w naszym organizmie jest bardzo duża. Pomaga utrzymać temperaturę ciała, usuwa toksyny, transportuje składniki odżywcze. Jest niezbędna do życia i może stanowić nawet 75% masy ciała. Woda to rozpuszczalnik, który stanowi środowisko do zachodzenia wszelkich procesów życiowych w naszym organizmie, bez nie nie byłoby nas.

Woda z cytryną

Wiemy już nieco więcej o wodzie i cytrynie, teraz połączmy te dwa składniki razem i zastanówmy się jak mogą wpłynąć na nasze zdrowie. Wiele osób zaleca by zacząć od niej dzień. Oto jaki wpływ może to mieć na Twoje zdrowie.

 1. Wzmacnia układ odpornościowy
 2. Poprawia trawienie
 3. Wspomaga odchudzanie
 4. Oczyszcza organizm z toksyn, pomaga w tym wątrobie
 5. Oczyszcza skórę i pomaga jej wygląd
 6. Pomaga szybciej się rozbudzić
 7. Pomaga na reumatoidalne zapalenie stawów
 8. Działa antynowotworowo
 9. Hamuje procesy starzenia się
 10. Dba o odpowiednie nawodnienie organizmu
 11. Zapobiega retencji wody w ciele
 12. Dostarcza potasu, chroni więc układ nerwowy i poprawia pracę mózgu
 13. Odświeża oddech
 14. Zabija bakterie, które mogą powodować choroby
 15. Równoważy poziom pH organizmu

Podobne artykuły