Jaki typ anteny wybrać?

Kategoria: Technologie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-11-18

Obowiązującym do tej pory standardem cyfrowej telewizji naziemnej był DVB-T. Aktualnie wprowadzana jest nowsza generacja nadawania DVBT-2. Ta technologia pozwala na przesyłanie większej ilości danych na tej samej szerokości pasma. Z tego powodu na pewno warto się zastanowić nad modernizacją posiadanej instalacji i zakupem nowego zestawu antenowego. Jeśli zastanawiasz się, jaka antena DVB-T będzie najlepsza, przeczytaj artykuł. Wjedź na stronę naszego sklepu Ihaa, aby wyposażyć się w produkty najwyższej jakości.

Dlaczego warto postawić na antenę DVBT-2?

Najnowszy standard nadawania telewizji naziemnej oferuje bardzo dużą poprawę jakości, względem generacji DVBT. Umożliwia on znaczne zwiększenie wydajności transmisji, co stwarza wiele nowych możliwości, na przykład odbieranie większej ilości kanałów telewizyjnych, czy oglądanie filmów w kinowej jakości obrazu i dźwięku Full HD. Aktualnie sprzedawane anteny często obsługują zarówno standard DVB-T i DVBT-2. Na tym etapie rozwoju technologii w przypadku transmisji sygnału telewizji cyfrowej nie ma mowy o żadnego typu zakłóceniach. Dzięki antenie można odbierać nawet 29 kanałów telewizyjnych w doskonałej jakości. Znajdują się one na tak zwanych multipleksach MUX1, MUX2, MUX3, MUX4 i MUX8. Antena dvbt2 to przepustka to świata niezwykłych wrażeń.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając antenę?

Możliwy jest zakup anten, które zamontujesz zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Przy wyborze konkretnego produktu warto zwrócić przede wszystkim uwagę na jego konstrukcję, ponieważ ma to wpływ także na funkcjonalność sprzętu. Najprostsze są urządzenia panelowe, które można umieścić nawet w pokoju. Inne rozwiązanie to anteny dookólne, które mają możliwość odbioru sygnału również z odbicia, co sprawia, że są właściwie niezawodne. Działają na całej swojej średnicy, nawet jeśli są oddalone o 40 kilometrów od nadajnika. Anteny kierunkowe stworzono z myślą o tym, aby, ustawić je w stronę źródła sygnału. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość odbierania emisji nawet na przestrzeni 60 kilometrów. Największy zasięg ze wszystkich mają anteny szerokokątne. W zależności od miejsca, w którym chcesz zamontować antenę, wybierz odpowiedni jej rodzaj. Odpowiednio dobrana antena dvbt zapewni Ci wiele godzin rozrywki najlepszej jakości. Pamiętaj tylko o tym, żeby ją koniecznie prawidłowo ustawić.


W przypadku, kiedy w Twojej okolicy znajdują się budynki lub inne obiekty, które mogą zakłócać sygnał zainwestuj w urządzenie, które posiada umiejętność jego odbioru z odbicia. Będzie to antena dookólna albo szerokokątna. Dzięki zastosowaniu takiego sprzętu nie ma obaw, że podczas transmisji pojawią się zakłócenia. Sprawdź także, czy antena, którą rozważasz posiada wzmacniacz sygnału, który sprawdzi się w przypadku instalacji zbiorczej. Najlepsza antena dvbt to taka, która będzie idealnie odpowiadać potrzebom, a także wpisywać się uwarunkowania okolicy i konkretnej nieruchomości. Wejdź na stronę naszego sklepu Ihaa: anteny dvbt, które znajdziesz w naszej ofercie na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Podobne artykuły