Jak zwalczyć cellulit w domu w 4 TYGODNIE

Uroda Data publikacji: 29 lipca 2018

Jak zwalczyć cellulit w domu w cztery tygodnie? Pomoże nam w tym ocet jabłkowy. Wypróbuj ten sposób i zadbaj o swoją skórę. Dzięki temu będziesz się czuła o wiele lepiej podczas wakacyjnych wyjazdów.

Czym jest cellulit?

Cellulitem nazywamy nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Efektem tego jest nierówna i pofałdowana skóra najczęściej na nogach, biodrach czy pośladkach. Najczęściej problem z tym mają kobiety i można to wiązać z nadmiarem estrogenów w ich organizmie. Dlatego też dużo rzadziej występuje on u mężczyzn.

Czy możemy nad tym zapanować skoro odpowiadają za to hormony? Możemy walczyć z cellulitem i należy zrobić to na wielu płaszczyznach. Pierwszym problemem jest to co jemy. Obecnie żywność jest wysoce przetworzona. Dlatego powinnyśmy starać się jak najwięcej potraw przygotowywać samodzielnie i nie wykorzystywać półproduktów. Dbajmy o to by to co jemy było zdrowe i dietetyczne.

Drugą rzeczą, którą warto jest zmienić w swoim życiu jest zwiększenie aktywności fizycznej. Nie musimy od razu chodzić na siłownię, ale już zwykłe spacery mogą wiele zmienić. Zobacz ile trzeba spacerować aby schudnąć. Spacerowanie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie na wielu płaszczyznach.

Często mamy do czynienia z tak zwanym cellulitem wodnym. Jest on spowodowany zatrzymanie wody w organizmie. Wiele rzeczy to powoduje, a największym z problemów jest nasz tryb życia i odżywiania. Po pierwsze, należy pamiętać o tym aby wypijać odpowiednia ilość wody w ciągu dnia, wtedy organizm nie będzie musiał jej magazynować. Ile wody dziennie powinnam pić? Około 2 litrów dziennie. Oprócz tego aby zapobiegać retencji wody należy również ograniczyć ilość soli w diecie i alkoholu. Należy zacząć spożywać więcej produktów bogatych w magnez.

Harmonogram picia wody

  1. 2 szklanki wody zaraz po przebudzeniu
  2. 1 szklanka 30 minut przed posiłkiem
  3. 1 szklanka przed prysznicem
  4. 1 szklanka przed pójściem spać
  5. 3 szklanki o dowolnych porach gdy chce się nam pić

Picie wody jest dla nas dobre i nie tylko dlatego, że walczymy z cellulitem. Wspomaga ona wydajność organizmu. Poprawia funkcjonowanie mózgu czy zapobiega bólom głowy. Oprócz tego dostarcza organizmowi składników odżywczych i pomaga utrzymać temperaturę ciała co jest ważne szczególnie latem, kiedy powinniśmy pić więcej wody.

Jak zwalczyć cellulit w domu

Po tym dość długim wstępie gdy wiemy już wiele o cellulicie i powodach jego powstawania, możemy przejść do sposobu na walkę z nim. Wtedy jednak należy pamiętać, że cellulit zawsze może do nas wrócić jeśli nie zastosujemy się do rad z poprzednich akapitów.

Składniki

  • 100ml balsamu do ciała (dowolneg0)
  • 1 łyżeczka octu jabłkowego bez dodatków
  • cienki ręcznik
  • folia spożywcza
  • miska

Przygotowanie

Gdy masz już wszystkie potrzebne składniki przygotuj miskę i wlej do niej balsam do ciała oraz ocet. Balsam możecie użyć taki z jakiego korzystacie zazwyczaj albo kupić tańszy na próbę. Po wymieszaniu składników na jednolitą konsystencję, moczymy ręcznik czy też ściereczkę w tej miksturze. Następnie owijamy nim skórę w miejscu gdzie chcielibyśmy się pozbyć cellulitu i owijamy folią spożywczą. Pozostawiamy ją tak na 30 minut. Mamy więc chwilę czasu by się zrelaksować, poczytać lub obejrzeć serial.

Po tym czasie zdejmujemy wszystko i spłukujemy skórę chłodną wodą. Pamiętajcie, że potrzebna jest tutaj regularność i cierpliwość. Stosuj tę metodę przez miesiąc trzy razy w tygodniu. Oprócz tego włącz aktywność fizyczną i dietę, a efekty będą jeszcze lepsze!

Podobne artykuły