10 pokarmów, które są zdrowe dla włosów

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2019-09-15

Co jeść aby mieć piękne, mocne i lśniące włosy? Dzisiaj Wam podpowiemy. Jest 10 pokarmów, które warto jeść dla zdrowia naszych włosów. Zacznij je spożywać częściej, zwłaszcza jeśli masz problemy z włosami.

Łosoś

Łosoś zawiera dużo kwasów tłuszczowych omega-3. Dlaczego są one ważne dla naszych włosów? Ich kondycja bardzo mocno zależna jest od tego w jakim stanie jest skóra naszej głowy. Kwasy tłuszczowe omega-3 o nią zadbają.

Jajka

Proteiny są istotne dla zdrowia naszych włosów, a tak się składa, że jajka są ich najlepszym źródłem. Zawierają biotynę i witaminę B-12.

Ostrygi

Nie każdy je lubi, choć jest wiele ich sympatyków, to dla mnie nie są one niczym specjalnie apetycznym. Jeśli jednak je lubicie to warto je jeść bo zawierają dużo cynku. Jest on niezbędny dla zdrowych włosów i skóry głowy.

Chleb razowy

Pieczywo razowe ma dużo cynku, żelaza i witamin z grupy B. Jeśli do tej pory jadłaś białe pszenne pieczywo to zamień nie razowym. Nie tylko zadbasz o swoje włosy, ale również o swoją wagę.

Zielone warzywa

Zielone warzywa są bardzo dobrym źródłem witaminy A i C, które pomagają zadbać o włosy. Dlatego warto jeść jak najczęściej szpinak czy brokuły.

Orzechy brazylijskie

Selen jest bardzo ważnym składnikiem jeśli chodzi o zdrowie naszych włosów. Najwięcej go mają orzechy brazylijskie. Na rynku są dostępne nawet suplementy diety z nich zrobione.

Marchew

Marchew jest dobrym źródłem witaminy A. Pomaga ona zadbać o nasz wzrok, ale co ważniejsze w tej sytuacji, jest bardzo dobra dla skóry głowy i jednocześnie naszych włosów.

Fasola

Fasola bogata jest w proteiny, cynk i żelazo. To idealna kombinacja składników mineralnych dla naszych włosów.

Drób

Drób to również dobre źródło protein. Jak już wiemy są one dobre dla naszych włosów.

Nabiał

Nabiał, ale ten o niskiej zawartości tłuszczu np. jogurt naturalny czy chudy twaróg to dobre źródło protein. Możemy go jeść w uzupełnieniu do drobiu.

Podobne artykuły