Musisz wypróbować ten trik na zaskórniki

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2019-11-12 / Aktualizacja: 2023-04-08

Zaskórniki czyli inaczej mówiąc wągry to mało estetyczne plamki na skórze. W zależności od tego czy są otwarte czy zamknięte mogą być jasne lub ciemne. Powstają przez nadprodukcję łoju i nieprawidłowe złuszczanie naskórka. Dochodzi wtedy do zatkania ujść mieszków włosowych. Dzisiaj podpowiemy Wam jak się ich pozbyć. Nie jest to wcale trudne i będziecie mogli wypróbować ten sposób w domu. Wystarczą rzeczy, które już zapewne posiadasz.

Domowy sposób na zaskórniki

Sposób ten na swoim kanale przedstawiła Alexandra. Jest to popularna YouTuberka, która posiada ponad 3 miliony subskrypcji. Jedyne czego potrzebujesz to szczoteczka do zębów, pasta do mycia zębów oraz soda oczyszczona.

Przed przystąpieniem do zabiegu należy dokładnie umyć twarz. Jeśli masz makijaż to go wcześniej zmyj. Następnie ręcznik namocz w gorącej wodzie i wycieraj nim delikatnie twarz by ją rozgrzać przed zabiegiem. Dzięki temu otworzysz pory.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Przygotuj sobie miseczkę. Wlej do niej 1 łyżeczkę wody przefiltrowanej, 1 łyżkę sody oczyszczonej oraz 1 łyżkę pasty do zębów. Wymieszaj wszystko ze sobą. Nałóż następnie powstały krem na miejsca, w których chcesz pozbyć się zaskórników. Następnie za pomocą nowej szczoteczki do zębów wymasuj te miejsca okrężnymi ruchami. Gdy skończysz zetrzyj pastę wilgotnym ręcznikiem. Skóra będzie lekko zaczerwieniona. Pozaciskaj ją jeszcze ciepłym ręcznikiem, aby powyciskać zaskórniki. Przyjrzyj się jej teraz z bliska w lustrze. Zobaczysz, że zaskórniki zniknęły.

Poradnik wideo

Podobne artykuły