Jak zacząć dbać o pielęgnację włosów?

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-07-13

Na zdrowy wygląd włosów ma wpływ stan zdrowia, dieta oraz codzienna pielęgnacja. Wiele z nas ma co jakiś czas tzw. bad hair day, który oznacza stan włosów pozostawiający wiele do życzenia. Lśniące, gęste i zadbane włosy są dumą i ozdobą kobiet i mężczyzn, a niezadbane włosy powodują gorsze samopoczucie. Nawet zdrowe włosy w pewnym momencie mogą się osłabić, zacząć wypadać lub mocniej przetłuszczać. Warto co jakiś czas przyjrzeć się włosom i ocenić, czy nie jest konieczna zmiana kosmetyków. O pomoc w wyborze kosmetyków można poprosić fryzjera. W artykule opowiemy o kompleksowej pielęgnacji włosów, która zapewni im zdrowy wygląd.

Jak prawidłowo myć włosy? Jak często myć włosy? Prawidłowe mycie włosów

Niektóre osoby muszą myć włosy codziennie, a u innych wystarczy wykonać tę czynność raz na kilka dni. Postępowanie jest prawidłowe w obu przypadkach, ponieważ włosy trzeba myć wtedy, kiedy tego wymagają. Objawem jest ich nieświeżość lub przetłuszczenie od skóry głowy. Na uwadze warto mieć potrzeby swoich włosów i dokładnie je obserwować. Wszelkie porady warto potraktować jako podpowiedź, a nie konieczność. Szampon najlepiej dobrać do rodzaju skóry głowy, a nie do włosów. Jego zadaniem jest bowiem oczyszczenie skóry głowy i zmycie resztek środków do stylizacji. Nie bez znaczenia jest technika mycia włosów. Szamponem najlepiej myć tylko skórę głowy, np. opuszkami palców lekko masować skórę. Sporym błędem będzie silne mycie całych włosów szamponem, pocieranie ich i tarcie. Działanie takie osłabi strukturę włosów i może być przyczyną ich łamania. Aby usunąć zanieczyszczenia z włosów, wystarczy użyć piany, która wytworzyła się podczas mycia skóry głowy. Możemy zebrać ją w dłoniach i przesunąć po całej długości włosów. Dobrym rozwiązaniem jest dwukrotne mycie włosów. Woda powinna być lekko ciepła, dzięki czemu unikniemy podrażnienia skóry głowy lub pobudzenia pracy gruczołów łojowych.

Zaobserwuj nas na Facebooku

W dalszej części posta:

Jak stosować odżywkę,stylizacja włosów czy ciepło źle wpływa na stan włosów, podcinanie końcówek, domowe sposoby na pielęgnację włosów..

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły