Jak przechować mocz do badania? Wiele osób zapomina o ważnej rzeczy

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-07-20

Część badań wymaga od nas próbki moczu. Sama procedura pobierania moczu jest bardzo ważna. Powinniśmy wykorzystać nowy, jałowy pojemnik na mocz. Wykonać higienę intymną i umyć ręce przed pobraniem. Następnie pobrać środkowy strumień porannego moczu, który oddajemy zaraz po przebudzeniu. To sprawia, że musimy zazwyczaj przechować go nawet kilka godzin przed oddaniem do badania. Jak to zrobić?

Jak przechowywać mocz do badania?

Po pobraniu moczu do jałowego pojemnika należy go dobrze zakręcić. Możemy dodatkowo owinąć go w foliowy woreczek, jeśli chcemy czuć większe uczucie sterylności, bo teraz będziemy musieli włożyć go do lodówki. Jeśli zamierzasz przechowywać go w domu jeszcze przez kilka godzin, to jest to najlepsze miejsce dla niego.

Nie zostawiaj go na parapecie czy w szafeczce w łazience. Temperatura pokojowa może sprawić, że wyniki staną się nieprawdziwe. Dlatego lepiej przechowywać go w niższej temperaturze, zachowując warunki laboratoryjne.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły