OCET JABŁKOWY DLA ZDROWIA, URODY I SZCZUPŁEJ SYLWETKI

Zdrowie Data publikacji: 21 marca 2017
Dobroczynne właściwości octu jabłkowego doceniłam już dawno temu, dlatego zagościł on w moim domu na stałe. Wykorzystuję go zarówno w kuchni, jak i do pielęgnacji ciała oraz włosów. Regularnie stosowany ocet jabłkowy ma właściwości prozdrowotne, wspomaga odchudzanie oraz poprawia stan skóry, włosów i paznokci.
Co to jest ocet jabłkowy i jak powstaje?
Ocet jabłkowy jest wodnym roztworem kwasu octowego, który powstaje w procesie fermentacji jabłek. Ma on specyficzny octowo-jabłkowy zapach i bursztynowy kolor. Dobrej jakości ocet powinien być mętny z pływającymi włóknami i nitkami. Często jednak sprzedawany w sklepach ocet jabłkowy jest przezroczysty na skutek poddawania go filtracji. Nie wpływa to znacząco na jego właściwości, ale ocet mętny bogatszy jest w cenne składniki.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły