Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów – 5 SPOSOBÓW

Porady Data publikacji: 10 czerwca 2018

Lato to okres gdy jeszcze bardziej doskwiera nam problem niemiłego zapachu stóp i jednocześnie obuwia. Gdy na dworze jest gorąco, stopy pocą się szybciej. Pot natomiast wsiąka w obuwie i zaczynają one wydzielać nieprzyjemny zapach, którego nie jest łatwo się pozbyć. Dzisiaj przedstawimy Wam pięć sposobów, które zabiją nieprzyjemny zapach z butów.

1. Mrożenie

To ciekawy sposób na pozbycie się przykrego zapachu z butów. Aby zrozumieć dlaczego on działa, trzeba znać powód powstawania brzydkiego zapachu. Są nim bakterie, które w niskiej temperaturze zginą. Dlatego też mrożenie butów rozwiązuje problem nieprzyjemnego aromatu.

Oczywiście nie chcemy aby buty miały kontakt z żywnością, dlatego do zamrażarki wkładamy je wcześniej zamknięte dobrze w plastikowym worku. Zostawmy je na cała noc, a rano możemy już je wyjąć. Warto najpierw je wysuszyć, aby nie zamarzły.

2. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to świetny środek pochłaniający wilgoć i brzydkie zapachy. Oprócz tego soda skutecznie rozprawia się z grzybami i bakteriami. Wystarczy wsypać ją do butów na noc, a rano dobrze je wytrzepać aby się jej pozbyć. Oczywiście nie każdy chce wsypywać do swoich butów sodę oczyszczoną. W takim przypadku polecamy skorzystanie z innych sposobów tutaj zebranych.

3. Herbata

Herbata, zwłaszcza granulowana, ma doskonałe właściwości higroskopijne, co oznacza, że bardzo dobrze wchłania wodę. Wsyp herbatę do buta i odstaw na kilka godzin. Pochłonie ona wilgoć i brzydki zapach.

4. Spraye odświeżające

W sklepach obuwniczych można dostać spraye odświeżające do butów. To bardzo fajny sposób gdy jesteśmy na mieście, wiemy, że będziemy musieli zdjąć buty i chcemy je odświeżyć. Można go nosić zawsze w torebce, są dostępne w małych puszkach, które ułatwiają posiadanie ich zawsze pod ręką. Wystarczy wtedy włożyć go do buta i spryskać wnętrze. Nie dość, że zabija bakterie to jeszcze ma ładny zapach.

5. Pranie butów

Wiele osób boi się prać buty w pralce, ale my pierzemy je od lat i jeszcze nigdy się przez to nie zniszczyły. Oprócz tego uważam, że co jakiś czas warto buty wyprać, w końcu jest to też element naszego odzienia, a wszystko co nosimy, w końcu pierzemy. O tym jak prać buty już pisaliśmy, dlatego zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem jeśli zamierzacie to zrobić.

Zobacz również: Jak prać buty

Podobne artykuły