Jak czyścić miedziane garnki? Jeden sposób jest najlepszy!

Porady Data publikacji: 22 października 2022

Miedziane garnki posiadają wiele zalet. Jedną z nich z pewnością jest szybkie nagrzewanie się i dobre przewodnictwo cieplne. To sprawia, że gotowanie w nich jest bardzo przyjemne i szybkie. Potrawy podgrzewane są równomiernie, a podczas smażenia możemy wykorzystać mniejszą ilość tłuszczu niż przy zwykłych metalowych garnkach. To sprawia, że potrawy są mniej kaloryczne i zdrowsze.

Garnki z miedzi są proste w czyszczeniu i nie potrzebujemy do tego żadnej chemii. Możemy więc bardzo łatwo ograniczyć jej zużycie w naszej kuchni, gdy wymienimy tradycyjne garnki na miedziane. Do ich czyszczenia najlepiej wykorzystać naturalne składniki.

Jak czyścić miedziane garnki

Do czyszczenia miedzianych garnków będziemy potrzebować soli kuchennej oraz soku z cytryny. Jeśli połączymy je w równych proporcjach, powstanie pasta, którą wyszorujemy garnek wewnątrz. Wystarczy, że użyjemy gąbeczki kuchennej i wytrzemy wnętrze garnka naszą pastą, a następnie spłuczemy wodą.

Jeśli nie macie soku z cytryny, to wówczas możecie wykorzystać zwykły biały ocet. Również mieszamy go wraz z solą, aby powstała papka, którą możemy wyczyścić garnek.

Czy dbanie o miedziane garnki jest trudne?

Miedziane garnki nie należą do najtańszych. Dlatego możemy martwić się tym, że dbanie o nie będzie trudne, a garnki łatwo mogą ulec zniszczeniu. Na szczęście tak nie jest. Do ich czyszczenia wystarczy użyć naturalnych produktów, które wcześniej Wam wskazaliśmy. Nie powinniśmy używać chemii, tym bardziej, że może ona reagować z miedzią. To bardzo ważna wskazówka, o której powinniśmy pamiętać. Właśnie przez użycie zbyt mocnych środków czyszczących, możemy zniszczyć nasze garnki.

To wiąże się z pewną niedogodnością. Jeśli chcecie myć swoje garnki w zmywarce, to powinniście zrezygnować z pomysłu zakupu miedzianych garnków. Nie należy ich myć za pomocą gorącej wody. Jest jednak dobra wiadomość. Miedź ma właściwości antybakteryjne i oczyszczające. Dlatego to wszystko nie jest potrzebne, aby garnki pozostały czyste. Wystarczy sól i sok z cytryny, aby zachować je w dobrej kondycji.

Podobne artykuły