Sposób na szybkie rozmrożenie chleba

Porady Data publikacji: 05 października 2022

Mrożenie chleba to świetny sposób na zachowanie jego świeżość. Jeśli wiesz, że nie jesteś w stanie zjeść go w całości, to nie czekaj, aż sczerstwieje. Zamroź go, a po rozmrożeniu będzie znów tak samo dobry, jak po przyniesieniu go z piekarni.

Bochenek chleba możemy pozostawić na blacie kuchennym, aby rozmarzł. Zajmuje to jednak sporo czasu, a nam może bardzo na nim zależeć. Wolelibyśmy przecież zjeść śniadanie przed wyjściem do pracy, a nie czekać, aż chleb się rozmrozi.

Dlatego chcielibyśmy podpowiedzieć Wam, jak w szybki sposób możecie rozmrozić chleb. Wystarczy wykorzystać jeden sprzęt, który zapewne macie w swojej kuchni.

Rozmrażanie chleba w kuchence mikrofalowej

Do szybkiego rozmrożenia chleba wykorzystamy kuchenkę mikrofalową. Umieszczamy go w urządzeniu i ustawiamy funkcję rozmrażania. Następnie wybieramy odpowiednią wagę produktu, a czas zostanie dobrany automatycznie.

Pamiętajcie, że chleb możecie również mrozić pokrojony na kromki. Wtedy wystarczy kilka kromek umieścić w woreczku strunowym i włożyć do zamrażarki. Taka ilość dużo szybciej się rozmrozi.

Podobne artykuły