Jak oznaczyć miejsce zaparkowania samochodu na Mapach Google

Technologie Data publikacji: 05 października 2019

Oznaczenie miejsca zaparkowania samochodu na Mapach Google to bardzo przydatna opcja. Przyda ona nam się w wielu sytuacjach. Wyobraźmy sobie sytuację, że jesteśmy w obcym mieście. Zaparkowaliśmy samochód, ale chcemy pewność, że uda nam się bez problemów do niego wrócić. Nie znamy topografii miasta więc moglibyśmy z łatwością zabłądzić. Tak się jednak nie stanie jeśli oznaczymy miejsce postoju na mapie, a dzięki temu ona nas doprowadzi z powrotem w to miejsce. Opcja ta równie przydatna będzie na grzybach. Zapuszczamy się często w lasy, które nie są nam znane. Łatwo jest w nich zabłądzić. Dlatego warto oznaczyć sobie miejsce, w którym postawiliśmy auto by potem bez problemów do niego wrócić. W tych dwóch przypadkach osobiście często korzystam z tej opcji, ale przyda się ona do oznaczenia każdego innego miejsca, do którego musimy wrócić np. miejsca zbiórki podczas wycieczki.

Jak oznaczyć miejsce zaparkowania auta na Mapach Google

Czynność ta nie jest trudna i nie zajmie Wam wiele czasu. Może jednak sprawić problem osobom, które z tej opcji nigdy nie korzystały. Dlatego taka instrukcja krok po kroku będzie na pewno czymś co Wam to ułatwi.

Zaczynamy oczywiście od włączenia Map Google w telefonie. Ekran startowy pokazuje miejsce, w którym przebywamy, posiada również opcję „Zobacz w pobliżu”, która pomaga znaleźć restauracje, kawiarnie, sklepy czy inne przydatne miejsca. W tej chwili to jednak nas nie interesuje.

To co nas w tej chwili interesuje to niebieski punkt na mapie, który wskazuje miejsce, w którym się znajdujemy. Dotykamy go, a wtedy naszym oczom ukaże się dodatkowe menu. Możemy wybrać tam opcję znalezienia miejsc w pobliżu, udostępnienia swojej lokalizacji i to co nas interesuje „Zapisz jako miejsce parkowania”. Gdy klikniemy tę ostatnią opcję widok wróci do mapy i teraz miejsce to zostanie oznaczone czerwoną pinezką  z napisem „Tu jest Twój pojazd”.

Jak nawigować do pojazdu na Mapach Google

Mamy zapisane miejsce zaparkowania. Możemy więc spokojnie wrócić miasto, ale w końcu będziemy chcieli do niego wrócić. Jak je wybrać na mapie? To bardzo proste. Otwórz Mapy Google, a następnie kliknij na pasek wyszukiwania, który znajduje się na górze. Teraz na pierwszej pozycji będzie znajdowało się „miejsce zaparkowania” ze znaczkiem „P”. Wystarczy je kliknąć, a następnie wyznaczyć trasę i skierować się w to miejsce.

Jak zmienić miejsce zaparkowania na Mapach Google

Załóżmy kolejną sytuację, wróciliśmy do auta, przejechaliśmy parę kilometrów i teraz chcemy zostawić auto w nowym miejscu, a miejsce zaparkowania mamy zapisane na wcześniejszym parkingu, na którym staliśmy. Ponownie otwieramy Mapy Google i klikamy w pole wyszukiwania. Obok naszego miejsca zaparkowania znajduje się ikonka ołówka, która oznacza edycję. Dotykamy jej i powracamy automatycznie do widoku mapy. Znów klikamy niebieski punkt, a następnie z menu wybieramy „Zapisz jako miejsce parkowania”. Nasze auto jest już zaparkowane w nowym miejscu i teraz nawigacja do niego nas poprowadzi.

Mamy nadzieję, że ten poradnik pomoże Wam w wielu podróżach i przy zwiedzaniu nowych miast. Oznaczenie miejsca zaparkowania samochodu na Mapach Google jest bardzo przydatną opcją i warto wiedzieć jak to zrobić. Dzięki temu na pewno się nie zgubicie. A problemy z wróceniem do auta w nieznanym mieście potrafią narobić stresu. Niestety wiem o tym z autopsji. Swego czasu zaczęłam robić zdjęcie tabliczki ulicy, na której znajduje się auto i to w zasadzie pozwala łatwo do niego wrócić, wystarczy tę nazwę ulicy wpisać w nawigację w telefonie. Oznaczenie miejsca zaparkowania jest jednak dużo szybsze i wygodniejsze.

Podobne artykuły