Jak zablokować możliwość śledzenia naszej lokalizacji przez Facebooka

Technologie Data publikacji: 25 lutego 2019

Firmy, które sprzedają reklamy lubią wiedzieć o nas jak najwięcej. Dzięki temu mogą kierować reklamy do konkretnych grup odbiorców co zwiększa ich skuteczność. Dzięki temu Klienci zarabiają więcej, więc i pośrednik również. Nie od dziś wiadomo, że nie ma niczego za darmo i jeśli nie płacimy za korzystanie z Facebooka to naprawdę tak wcale nie jest. Płacimy swoją prywatnością i sami się na to zgadzamy. Facebook może śledzić naszą lokalizację nawet gdy nie korzystamy aktualnie z aplikacji. Dzisiaj podpowiemy Wam jak zablokować taką możliwość.

Jak zablokować śledzenie lokalizacji przez Facebooka

Jeśli korzystasz z systemu iOS czy Android możesz zablokować dane geolokalizacji dla różnych aplikacji np. dla Facebooka. Zacznijmy jednak od zablokowania tej możliwości w samej aplikacji. Facebook jest ostatnio na celowniku ze względu na liczne afery dotyczące prywatności. Dlatego taka opcja została udostępniona w samej aplikacji. Aby to zrobić należy rozwinąć menu „hamburger” w aplikacji Facebook. Następnie przechodzimy trochę niżej do sekcji Ustawienia i prywatność. Rozwijamy listę i wchodzimy w Ustawienia. Znów znajdujemy opcję Ustawienia lokalizacji i wyłączamy opcję Historia lokalizacji, która domyślnie jest włączona.

Jeśli już jesteś w tej opcji możesz też wyświetlić historię lokalizacji i zobaczyć ile o Tobie wie Facebooku. Według dat można przeglądać wszystkie miejsca, w których byliśmy. Historię lokalizacji można również czyścić nawet jeśli chodzi o pojedyncze dni.

Blokowanie lokalizacji w Androidzie

Możemy zablokować dostęp do lokalizacji każdej z aplikacji zainstalowanej w naszym telefonie. Aby to zrobić przechodzimy do ustawień i wybieramy z menu Aplikacje. Na liście odnajdujemy aplikację Facebook. Po wybraniu jej pojawią nam się dodatkowe opcje.

Schodzimy trochę niżej i przechodzimy do opcji Zezwolenia. Zobaczmy do jakich funkcji telefonu aplikacja ma dostęp. Odznaczamy opcję Lokalizacja i gotowe.

Podobne artykuły