Jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu

Technologie Data publikacji: 06 maja 2017

Jak przywrócić usunięte zdjęcia z telefonu? Na pewno nie raz zdarzyło Wam się usunąć z telefonu pliki przez pomyłkę. Nic jeszcze nie jest stracone, a zdjęcia usunięte z telefonu można przywrócić.

Jak przywrócić zdjęcia usunięte z telefonu

Jeśli chcesz odzyskać usunięte z telefonu zdjęcia to musisz wiedzieć, że są proste w obsłudze narzędzia, które to umożliwiają. Wszystko dzięki temu, że tak naprawdę dane w pamięci oznaczane są jako usunięte, ale tak naprawdę tam są. Jest to po prostu sygnałem, że można je nadpisać i w tym momencie przepadają. Jeśli jednak nie nadpiszemy ich można je jeszcze przywrócić. Dlatego jeśli usuniesz sobie na telefonie zdjęcia przed próbą ich odzyskania nie zapisuj na telefonie żadnych danych, ani nie rób nowych zdjęć.

Jeśli korzystasz z systemu Windows możesz zainstalować program do odzyskiwania usuniętych zdjęć z telefonu. Nazywa się Recuva i możecie go pobrać i zainstalować całkowicie za darmo np. z tej strony. Recuva to program do odzyskiwania przypadkowo skasowanych danych z dysku twardego. Możecie za jego pomocą przywrócić skasowane pliki nie tylko z telefonu, ale również ze swojego komputera. Przywraca on różnego rodzaju skasowane dane, nie tylko zdjęcia, dlatego jeśli raz go poznacie to może być Wam pomocny w wielu sytuacjach.

Odzyskiwanie usuniętych zdjęć z telefonu Revuva

Będziemy potrzebować kabelka USB za pomocą, którego podłączymy telefon do komputera. Po podłączeniu go powinien pojawić się on jako dodatkowy dysk zewnętrzny. Windows może zapytać nas co chcemy z nim zrobić, wtedy wybieramy możliwość przesyłania plików. Gdy telefon pojawi się jako dysk zewnętrzny możemy już zacząć pracę z programem.

Otwieramy aplikację Recuva i postępujemy zgodnie z informacjami na ekranie. Musimy wybrać jaki typ danych chcemy odzyskać wybieramy więc zdjęcia czyli Pictures. Następnie wybieramy dysk, z którego chcemy odzyskać dane, w tym przypadku jest to nasz dysk zewnętrzny w postaci wcześniej podłączonego do komputera telefonu komórkowego.

Gdy program przestanie skanować dysk w poszukiwaniu usuniętych wcześniej dysk pokażą się nam one w oknie dialogowym programu. Teraz zaznaczamy zdjęcia, które chcemy odzyskać, mogą to być wszystkie zdjęcia lub tylko wybrane i klikamy przycisk odzyskiwania „Recover„.

Jak odzyskać usunięte zdjęcia bezpośrednio na telefonie

Jeśli korzystasz z systemu Android istnieją aplikacje, które możesz pobrać ze sklepu Google Play i zainstalować na swoim telefonie. Cały proces jest łatwiejszy bo nie musisz podłączać telefonu do komputera aby odzyskać zdjęcia. Wystarczy pobrać aplikację i uruchomić ją na swoim telefonie. Jedną z nich jest DiskDigger photo recovery. Aplikacja ta pozwala na odzyskanie usuniętych przypadkowo zdjęć z telefonu komórkowego.

Aplikacja pozwala przywracać usunięte zdjęcia zarówno z pamięci telefonu jak i karty SD, którą mieliśmy umieszczoną w telefonie. Opcja ta przyda się jeśli ustawiliśmy zapisywanie zdjęć na karcie SD w ustawieniach aparatu w naszym smartphonie.

Podobne artykuły