Jak ukryć swój numer telefonu?

Technologie Data publikacji: 13 lutego 2021

Jak ukryć swój numer telefonu, tak by osoba, do której dzwonimy nie mogła zobaczyć naszego numeru i na niego oddzwonić? Powiemy Ci jak to zrobić krok po kroku na urządzeniach z systemem Android i iOS.

Po tym jak ukryjemy numer telefonu osoba, do której dzwonimy nie będzie mogła go zobaczyć, a jednocześnie nie zobaczy, że dzwoni do niej osoba znajdująca się w książce kontaktów. Na ekranie odebrania połączenia u osoby, do której zadzwonimy pojawi się tylko informacja, że numer, który do niej dzwoni jest prywatny.

Są sytuacje, w których chcemy skontaktować się z kimś, ale jednocześnie nie chcemy by ta osoba poznała nasz numer. W takiej sytuacji opcja zastrzeżenia numeru telefonu może nam się przydać.

Jak ukryć numer telefonu na Android

W urządzeniach z systemem Android wchodzimy w okno połączenia, w którym możemy wybrać numer telefonu do osoby, do której chcemy zadzwonić.

Następnie klikamy trzy kropki znajdujące się w górnej części ekranu i wybieramy „Ustawienia„. Zobaczymy ustawienia połączeń, z których musimy wybrać „Usługi dodatkowe„.

Następnie wybieramy opcję „Pokaż swój identyfikator rozmówcy„, a następnie z menu, które pojawi się wybieramy opcję „Nigdy„. Teraz nasz numer zostanie ukryty, a u osób, do których zadzwonimy wyświetli się informacja „Numer prywatny”.

Jak ukryć numer telefonu na iOS

Na iPhonach w pierwszej kolejności przechodzimy do ustawień telefonu klikając ikonkę kółka zębatego.

Na liście ustawień wybieramy „Telefon„. Następnie zjedź niżej do sekcji POŁĄCZENIA i wybierz opcję „Pokaż moje ID wywołującego„. Domyślnie opcja zaznaczona jest na zielono czyli aktywna. Aby wyłączyć pokazywanie naszego numeru telefonu należy odznaczyć tę opcję w ustawieniach.

Podobne artykuły