Jak łatwo przenieść plik z telefonu na komputer

Technologie Data publikacji: 05 października 2022

Wiele codziennych czynności wykonujemy za pomocą telefonu. Dlatego mamy czasem w nim różnego rodzaju pliki, które mogą nam się przydać również na komputerze. W jaki sposób wygodnie możemy przenieść je z telefonu na komputer? Podpowiemy Wam, jak to zrobić.

Wykorzystaj chmurę, aby łatwo przenosić swoje pliki

Do łatwego przenoszenia plików z jednego urządzenia na inne warto wykorzystać chmurę. Rozwiązań tego typu jest wiele na rynku. Możemy skorzystać z Dysku Google, iCloud, OneDrive czy Dropbox. W naszym poradniku skorzystamy z tej ostatniej opcji.

Dropbox to chmura, która pozwala na przechowywanie naszych plików czy zdjęć. Dzięki temu mamy do nich dostęp z każdego urządzenia, z którego korzystamy. Wystarczy, że na jednym urządzeniu plik prześlemy do chmury, a wówczas stanie się on dostępny na wszystkich innych urządzeniach, na których również korzystamy z Dropbox.

Rejestrując się w usłudze zyskujemy 2 GB wolnej przestrzeni w chmurze. Możemy wykorzystać ją do zapisywania swoich danych. Dropbox posiada aplikację dla systemów Windows i Mac oraz urządzeń mobilnych Android i iOS. To sprawia, że możemy korzystać z tej chmury na dowolnej konfiguracji urządzeń.

Jak wygląda korzystanie z chmury Dropbox?

Wystarczy, że założymy darmowe konto użytkownika. Wraz z nim zyskamy dostęp do naszej chmury. Teraz wystarczy, że na każdym z urządzeń zainstalujemy aplikację Dropbox. Na naszym komputerze stworzy ona dodatkowy folder. Wszystkie pliki, które w nim umieścimy będą synchronizowane z chmurą. Jeśli na jednym urządzeniu dodamy tam plik, to będzie on po chwili widoczny również na wszystkich innych.

W tej chwili zależy nam jednak na przeniesieniu plików z telefonu na komputer. Musimy więc zainstalować aplikację Dropbox również na swoim urządzeniu mobilnym. Następnie po zalogowaniu się do niej możemy zacząć korzystać z chmury.

Jak wysłać pliki na chmurę Dropbox z telefonu?

Wybierz plik, który chcesz umieścić w swojej chmurze. Następnie użyj funkcji udostępniania klikając przycisk „Udostępnij” na telefonie. Z listy aplikacji wybierz Dropbox. Zapisz zmiany, a Twój plik zostanie wysłany na chmurę.

Teraz wystarczy, że włączysz swój komputer i sprawdzisz w nim folder synchronizacji z usługą Dropbox. Zostanie on stworzony automatycznie podczas instalacji aplikacji na komputerze. Plik wysłany z telefonu do chmury pojawi się na liście i możesz zacząć z niego korzystać również na swoim laptopie lub każdym innym urządzeniu, na którym została zainstalowana aplikacja Dropbox.

Podobne artykuły