Jak grać w Lotto przez Internet – Poradnik KROK PO KROKU

Technologie Data publikacji: 06 grudnia 2018

Jak grać w Lotto przez Internet? Przygotowaliśmy dla Was kompletny poradnik, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez zakup losu w Totalizatorze Sportowym. Zakłady Lotto, Lotto Plus, Mini Lotto i Eurojackpot można zakupić przez Internet bez wychodzenia z domu. Zobacz jak to zrobić!

Jak grać w Lotto przez Internet

Możliwość zakupienia zakładu w Lotto przez Internet pojawiła się 5 grudnia 2018 roku. Tak naprawdę mogłoby to stać się wcześniej, ale jak tłumaczy Totalizator Sportowy, było to niemożliwe z powodu rygorystycznego prawa i dopiero teraz udało się stworzyć odpowiedni system, który mógłby działać legalnie, a jednocześnie byłyby przyjazny dla użytkowników. Aby zakupić zakłady Lotto należy założyć konto na oficjalnej stronie LOTTO. Co ciekawe, możesz również zdeponować pewną sumę i włączyć subskrypcję zakładów, będą więc one robione za Ciebie, aż nie skończą się wpłacone pieniądze. Bardzo dobra opcja dla osób, które grają regularnie.

Zakładanie konta Lotto

Aby zacząć naszą przygodę z kupowaniem zakładów przez Internet, w pierwszej kolejności musimy utworzyć konto na stronie gry.lotto.pl. Pamiętajcie, że strona jest przeznaczona jedynie dla osób pełnoletnich. Po wejściu na stronę zobaczycie komunikat, w którym zostaniecie poproszeni o potwierdzenie wieku. Aby zarejestrować się na platformie LOTTO należy kliknąć przycisk „Zarejestruj się” znajdujący się w górnym prawym rogu ekranu.

Po kliknięciu zostaniemy odesłani do prostego formularza, w którym w pierwszej kolejności musimy podać swój adres e-mail, hasło oraz wyznaczyć sobie numer PIN. Kod PIN powinien zawierać 6 cyfr. Będzie on używany by później potwierdzać istotne zmiany czy identyfikować gracza dlatego zapamiętajcie go lub zapiszcie. Jeśli zapiszecie, umieśćcie go w dobrym miejscu i nikomu nie dawajcie do wglądu.

Formularz rejestracji zawiera pięć kroków. Aby móc zarejestrować konto musimy przejść przez każdy z nich. Pamiętajcie o podaniu prawdziwych danych, będą one potrzebne w razie wygranej do identyfikacji osoby grającej uprawnionej do odbioru nagrody. Zostaniecie poproszeni między innymi o numer dowodu osobistego, pesel, miejsce zamieszkania czy nawet numer konta bankowego do wypłat.

  1. Krok 1 – dane do logowania
  2. Krok 2 – dane personalne
  3. Krok 3 – limity kwot
  4. Krok 4 – potwierdzenie zgód
  5. Krok 5 – potwierdzenie e-mail

W kroku trzecim możemy ustalić limity kwot, które pozwolą nam zapanować nad pieniędzmi, które możemy przeznaczyć na grę. Dla osób z żyłką do hazardu zalecamy ustawienie bezpiecznych limitów dla naszego domowego portfela. W kroku czwartym będziemy musieli zaznaczyć wiele zgód i ustawić swoją nazwę użytkownika. Zapewne zastanowi Cię pole, w którym należy podać numer kolektora. Jeśli go nie macie, nie musicie nic tam wpisywać. Rejestracja odbędzie się i tak pozytywnie. Po prawidłowym wypełnieniu formularza na adres e-mail, który podaliście przyjdzie link aktywacyjny do konta. Należy go kliknąć.

Potwierdzenie dowodem osobistym

Aby konto zostało pomyślnie zweryfikowane należy przesłać w ciągu 7 dni od założenia konta obraz dowodu osobistego. Może to być zdjęcie dowodu wykonane z dwóch stron. Jeśli tego nie zrobimy nasze konto zostanie usunięte. Należy to zrobić w formularzu na Twoim Koncie Gracza po zalogowaniu.

Logowanie do konta Lotto

Teraz możemy przejść do formularza logowania. Link do niego znajduje się obok przycisku rejestracji. Podajemy tutaj nazwę użytkownika, którą wybraliśmy w kroku 4 rejestracji i hasło z kroku pierwszego. Warto teraz przejść do Moje konto, a następnie z lewej strony wybrać skan dowodu i go wgrać. Dzięki temu nasze konto nie zostanie usunięte. System automatycznie zweryfikuje dane i będziemy mogli przejść do korzystania z Lotto.

Wgrywanie dowodu

Należy przygotować dwa osobne zdjęcia awersu oraz rewersu dowodu osobiste. Pamiętajcie o tym aby było one jak największe, aby dowód zajmował największą część ekranu, ale jednocześnie nie był ucięty. Zdjęcie nie powinno być rozmazane, poruszone czy nie powinny znajdować się na nim refleksy. Pliki wgrywamy osobno, najpierw tył, a następnie przód dowodu. Zdjęcie zrób na jednolitym tle, najlepiej kartce białego papieru. Dopiero teraz gdy potwierdziliśmy wszystkie nasze dane możemy spokojnie korzystać z platformy. Po poprawnej czynności dostaniecie informację o tym na maila.

Jak grać w Lotto przez Internet

Aby rozpocząć zabawę należy zasilić swoje konto gracza kwotą minimalnie wynoszącą 10 zł. W górnym po zalogowaniu znajdziecie informację o stanie swojego konta oraz swoje imię. Kliknij na nie, a rozwinie się lista wraz z opcją zasilenia konta.

Kliknij zasil konto i nastąpi wtedy przekierowanie do wyboru formy płatności. Możesz tutaj wybrać swój bank, wybrać kwotę jaką chcesz wpłacić i potwierdzić płatność. Zostaniemy przekierowani na stronę swojego banku gdzie należy się zalogować i potwierdzić przelew. Pieniądze na moim koncie Lotto pojawiły się niemal natychmiast. Wracamy ponownie na stronę gry.lotto.pl. W górnym logu zobaczymy teraz saldo naszego konta, powinno zawierać kwotę jaką przelaliśmy na konto. Możemy więc już zagrać.

Gdy zjedziesz trochę niżej na stronie głównej pojawi się lista gier wraz z informacją kiedy nastąpi kolejne losowanie. Ja wybiorę Lotto. Należy kliknąć w takim przypadku przycisk ZAGRAJ.

Jak grać w lotto

Zostaniemy przesłanie do panelu gry. Możemy wybrać 6 z 49 liczb. Możemy również wybrać opcji na chybił trafił, która jest domyślnie zaznaczona. Wtedy nie musimy samodzielnie wybierać liczb. Każdy zakład kosztuje 3 zł, a na jednym kuponie może znaleźć się maksymalnie 10 zakładów. Możemy rónież zagrać z plusem, oznacza to, że liczby, które wygraliśmy biorą udział w dodatkowym losowaniu jednego miliona złotych. Kosztuje to dodatkową złotówkę.

Ja mam w tej chwili zaznaczoną opcję chybił trafił. Dlatego liczby w polach są uzupełnione automatycznie. Możemy to zmienić odznaczając opcję chybił trafił. Wtedy możemy wpisać liczby i cyfry ręcznie. Domyślnie również zaznaczone są trzy zakłady, dlatego warto zwrócić na to uwagę i jeśli chcemy zrobić tylko jeden zakład, usunąć dwa przyciskiem usuń zakład, który znajduje się po prawej stronie. W przypadku grania na chybił trafił możemy też wylosować inne liczby klikając „zmień liczby”.

Ostatecznie wybieram jeden zakład na chybił trafił z plusem na jedno losowanie. Ostatecznie kosztować mnie będzie to 4 zł. Aby potwierdzić zakład klikamy na dole „Potwierdź i zapłać”.

Pieniądze zostaną automatycznie zdjęte z Waszego salda. Dostaniecie również potwierdzenie zawarcia zakładu drogą mailową. Kupon możecie wydrukować lub wysłać sobie na maila. Wszystko znajdziecie natomiast w zakładce historia transakcji w swoim koncie.

Tak oto zrobiliśmy swój pierwszy zakład Lotto przez Internet. Tak naprawdę jest to bardzo proste, a najdłuższym i najtrudniejszym procesem jest po prostu założenie konta, które wymaga podania wszystkich danych i potwierdzenia ich skanem dowodu osobistego. Na szczęście weryfikuje to system, dlatego niemal od razu możemy zacząć grać i nie musimy czekać, aż nasz dowód przejdzie ręczną weryfikację przez jakiegoś pracownika Totalizatora Sportowego.

Jak odebrać wygraną

Na pewno zastanawiacie się co się stanie gdy wygracie. Gdy wygrasz dostaniesz o tym powiadomienie. Każda wygrana poniżej 2280 zł jest przypisywana do naszego konta i można zlecić jej wypłatę na konto, które podaliśmy podczas rejestracji. Jeśli wygramy więcej, musimy udać się do jednego z Oddziałów Totalizatora Sportowego. Jet ich 17, a pełną listę znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że od takich wygranych potrącony jest 10% podatek.

Kalendarz losowań

Przydatną rzeczą, która na pewno może Wam się przydać jest kalendarz losowań. Znajdziecie go tutaj. Dzięki temu będziecie wiedzieć, w które dni odbywa się losowanie jakich gier. Lotto ma swoje losowania we wtorki, czwartki i soboty o godzinie 21:40. Losowanie możesz obejrzeć na stronie na żywo klikając tutaj.  Pamiętaj tylko, że odbędzie się ono o podanej w kalendarzu godzinie.

Granie w Lotto na smartfonie

Jeśli masz smartfon z systemem Android lub iOS możesz grać w Lotto na nim korzystając z aplikacji mobilnej. Niestety aplikacja na Androida jest do pobrania z tej strony, a nie ze sklepu Play, a aplikacja na iOS będzie gotowa wkrótce. Obie znajdziecie tutaj.

To już wszystko w naszym poradniku gry w Lotto przez Internet. Mamy nadzieję, że nie sprawi to Wam teraz żadnej trudności. Życzymy Wam wysokich wygranych, a w razie pytań zapraszamy do zadawania ich w komentarzach.

Podobne artykuły