Jak czytać artykuły z Internetu na Kindle

Technologie Data publikacji: 07 czerwca 2018

Jak wysyłać artykuły na Kindle i czytać je później

Jeśli często przeglądacie sieć ale nie macie czasu by wszystkie artykuły przeczytać i chcielibyście wysłać je na swój czytnik Kindle i przeczytać później przy kawie to mamy dla Was dobre rozwiązanie. Możemy to zrobić dzięki serwisowi Crofflr i Pocket. Serwisu Pocket używamy od dawna, służy on do zapisywania linków na później. Crofflr tak naprawdę działa jak usługa pośrednicząca, która sparowana z Pocket umożliwia wysłanie linków tam zapisanych w postaci ebooka na naszego Kindle. Jedynym minusem jest to, że kosztuje ona 5 dolarów, jest to jednak opłata jednorazowa.

Jak założyć konto na Pocket

To będzie czynnosć, która zajmie nam najmniej czasu. Wystarczy wejść na stronę getpocket.com i zarejestrować się przez konto Google lub tradycyjnie za pomocą adresu e-mail. Najważniejsze jest to by później pobrać dodatek Pocket do Chrome. Znajdziemy go tutaj. Obok pasku adresu pojawi nam się ikonka, po której kliknięciu artykuł automatycznie zapisze się na naszym koncie Pocket.

Konfiguracja crofflr

Po opłaceniu konta, przypominamy, że opłata jest jednorazowa, możemy przejść do zakładki ustawienia. Musimy teraz wykonać kilka czynności aby nasze artykuły wysyłały się na Kindle. Najpierw dodajemy adres [email protected], jako ten, który może na Kindle wysyłać treści. Zrobimy to na stronie Amazon w ustawieniach email.

  1. Przechodzimy do ustawień
  2. Przełączamy się na zakładkę Settings
  3. Odnajdujemy sekcję Personal Document Settings
  4. Klikamy opcję Add a new approved e-mail address
  5. Dodajemy adres  [email protected] 
  6. Powinien teraz pojawić się na liście obok naszego głównego adresu

Teraz musimy poinformować Crofflr o adresie naszego czytnika. Aby to zrobić zaznaczamy opcję Activate this destination w zakładce Delivery to my Kindle. Podajemy adres naszego czytnika. Jeśli go nie znacie włączcie swój czytnik, przejdźcie do ustawień i swój adres Kindle znajdziecie w sekcji My Account na samym dole w Send-to-Kindle E-mail.

W tym momencie synchronizacja jest już ustawiona. Teraz musimy zaznaczyć jak często chcemy ją robić, dlatego z tabu Delivery przechodzimy do zakładki Schedule. Zmieniamy strefę czasową na odpowiadającą nam czyli czas środkowoeuropejski GMT + 01:00. Następnie w Delivery my ebook on możemy wybrać konkretny dzień i porę, albo zostawić No automatic delivery i wybrać jedynie godzinę. Wtedy codziennie o tej godzinie wszystkie zapisane artykuły będą się wysyłały na nasz czytnik.

Warto zapisać sobie link do narzędzia bo jest tutaj również opcja natychmiastowego wymuszenia wysłania ebooków. Przydaje się jeśli zapisaliśmy jakieś artykuły i chcemy wyjść i przeczytać je sobie w drodze. Dlatego możemy wtedy skorzystać z tej opcji. Możemy również wygenerować link i zapisać w zakładkach. Klikając ten link również wymusimy natychmiastowe wysłanie ebooków. Pamiętajmy jednak, że chwilę to potrwa i wszystko zależy od wielkości plików. Link ten mamy przypięty do menu start co ułatwia pracę. Najczęściej bowiem przeglądamy Internet na komputerze. Jak to zrobić napiszemy na końcu.

Jedyne co nam teraz pozostało aby wysyłać artykuły na Kindle to konfiguracja serwisu, w którym będziemy je zapisywać. Aby to zrobić przechodzimy do zakładki Services. My używamy Pocket ze względu na to, że jest bardzo wygodny. Do Chrome dostępna jest wtyczka, która umożliwia jednym kliknięciem dodanie artykułu do Pocket bez wychodzenia ze storny. Klikamy Use this service i następnie autoryzujemy. Musimy być zalogowani na Pocket.

Po udzieleniu dostępu do Pocket pojawią nam się dodatkowe opcje. Ustawiamy tutaj tag, który będziemy dodawać do artykułów, które chcemy wysłać na Kindle. My dodaliśmy po prostu tag kindle. Możemy też zaznaczyć, że będzie on pobierał wszystkie nawet nieotagowane artykuły. Przydaje się to jeśli nie zamierzamy dodawać na Pocket innych artykułów do przeczytania na później.

Jeśli macie zainstalowaną w Google Chrome wtyczkę Pocket to w ikonkach na przy pasku adresu pojawi Wam sie ikona Pocket. Wystarczy ją kliknąć aby wysłać do Pocketa adres storny, na której jesteśmy. Pokaże się tam również od razu okienko do wpisywania tagów. Wystarczy wpisać kindle, a ten artykuł się zsynchronizuje o oznaczonej porze lub od razu jeśli wymusicie to wcześniej wygenerowanym linkiem.

Warto jeszcze przejsć do zakładki E-Book w ustawieniach Crofflr i zaznaczyć aby dołączał on do artykułów zdjęcia zoptymalizowane w odcieniach czerni i bieli.

Nie zostało już nic innego jak po prostu zapisywać ciekawe artykuły i czytać je wygodnie na naszym czytniku gdy będziemy mieć okazję. Usługę przetestowaliśmy i działa ona bardzo dobrze. Oczywiście po przeczytaniu artykuły możemy usunąć z czytnika. Artykuły są tak sformatowane by czytało się je wygodnie na czytniku w postaci ebooka.

Send to Kindle od Amazon

Amazon udostępnia swoje narzędzie, które umożliwia wysyłanie artykułów na Kindle z komputera czy telefonu. Nazywa się ono Send to Kindle  i również funkcjonuje jako wtyczka do Chrome. Znajdziecie ją tutaj. Dlatego jeśli nie używacie Pocket na co dzień i nie chcecie archiwizować również tam artykułów to będzie to dla Was lepszym darmowym rozwiązaniem. Również do Waszego paska ikonek doda się nowa ikonka z literką „k”. Gdy ją klikniecie wywołacie menu opcji, możecie podejrzeć jak będzie wyglądał dokument po sformatowaniu i wysłaniu na Kindle.

Jak przypiąć link do menu start

To bardzo proste. Gdy jesteście w Chrome wystarczy przytrzymać ikonkę strony lub status SSL (Bezpieczna) i przeciągnąć go na pulpit. Link do strony zapisze się wtedy na pulpicie. Możemy wtedy zmienić linkowi nazwę.

Gdy link mamy już na pulpicie możemy teraz przypiąć go do menu start. Aby to zrobić należy najechać na niego i kliknąć Kopiuj. Teraz na klawiaturze wciskamy Windows + R, uruchomi nam się wiersz poleceń i wpisujemy shell:programs. Otworzy nam się folder, do którego wklejamy link. Włącz teraz menu start i zobaczysz, że link znajdzie się na liście programów pod odpowiednią literką alfabetu. Wystarczy teraz najechać na niego i kliknąć przypnij do ekranu startowego. Teraz będziemy mieć wygodnie umiejscowiony skrót w menu start.

Podobne artykuły