Jak dużo kalorii ma piwo?

Kuchnia Data publikacji: 03 maja 2019

Zastanawiasz się ile kalorii ma piwo? Jeśli starasz się odżywiać zdrowo i próbujesz zrzucić parę zbędnych kilogramów to na pewno wypicie piwa jest czymś co bardzo mocno rozważasz. Pytanie czy warto tak się zamartwiać i nie pozwolić sobie na wypicie jednego piwa? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć Wam na to pytanie.

Ile kalorii ma piwo

Piwo to często nieodłączny element wielu spotkań towarzyskich czy towarzysz grillowych imprez w ogrodzie podczas majówki. Musimy pamiętać o tym, że wszystko co jemy i pijemy ma jakieś kalorie. Nie inaczej jest z alkoholem. W zależności od jego pochodzenia kaloryczność będzie inna. Dzisiaj dowiemy się ile ma jeden z najpopularniejszych napitków czyli piwo.

500 ml piwa to 215 kcal

Pamiętaj, że w zależności od piwa kaloryczność może być różna. Piwa smakowe z racji dodatków i cukru mogą mieć dużo więcej kalorii. Warto więc spojrzeć na etykietę by nabrać pewności. Średnio można przyjąć, że jasne piwo zawiera ok. 43 kcal na 100 ml. Ogólna zasada mówi, że im piwo jest mocniejsze tym ma więcej kalorii.

Piwo jest dosyć kaloryczne, ale nie jest to tak wiele kalorii aby nie można było pozwolić sobie na kufel piwa od czasu do czasu. Pamiętaj tylko o jednej bardzo ważnej rzeczy. Należy uważać na to co spożywamy podczas picia alkoholu. Alkohol powoduje bowiem, że tłuszcz, który spożywamy od razu jest odkładany w naszym organizmie. Dlatego to najczęściej chipsy, kiełbaski i inne przekąski, które jemy podczas picia piwa powodują, że tyjemy. Oczywiście sam alkohol w nadmiarze też znacznie zwiększa bilans kaloryczny. Dlatego jeśli liczysz kalorie zamiast piwa warto pić wino, albo wódkę. Co prawda, wódka wcale nie ma mniej kalorii niż piwo, ale mało kto jest w stanie wypić jej taką samą ilość co piwa :)

Zalety picia piwa

Wypicie piwa co jakiś czas na pewno nam nie zaszkodzi. Okazuje się, że może nam wręcz pomóc. Picie piwa przynosi pewne korzyści dla naszego zdrowia. Pamiętajcie o tym, ale też nie przesadzajcie z ilością. Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem.

  1. Piwo ma działanie antynowotworowe
  2. Obniża ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego
  3. Powoduje wzrost gęstości kości
  4. Zapobiega anemii
  5. Działa przeciwzakrzepowo
  6. Rozpuszcza kamienie żółciowe
  7. Zapobiega demencji
  8. Wspomaga trawienie
  9. Działą moczopędnie, oczyszcza więc organizm z toksyn
  10. Oczyszcza przewód pokarmowy

Podobne artykuły