Menu na komunię – co ugotować, gdy organizujemy komunię w domu

Kuchnia Data publikacji: 10 maja 2024

Komunia to jedno z ważniejszych wydarzeń zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Chociaż wiele osób decyduje się na organizację przyjęcia w lokalu, wciąż część opiekunów postanawia zaprosić najbliższych na uroczystość organizowaną w domowym zaciszu. W takim przypadku pojawia się pytanie – co ugotować na komunijny poczęstunek? Postaramy się na nie odpowiedzieć!

Komunia w domu – zacznijmy od przystawek, które pojawią się w menu

Decydując się na zorganizowanie przyjęcia komunijnego w domu, dobrze zaplanuj wszystkie potrawy, które podasz. Najlepszym sposobem jest podzielenie poszczególnych dań na porę podania, czyli obiad, kawa połączona z ciastem oraz kolacja. Zacznijmy od pierwszej części.

Na obiad doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju zimne przystawki, które z powodzeniem możesz przygotować wcześniej. Wędzony łosoś na sałacie, pasztecik z ciasta francuskiego lub drożdżowa wytrawna bułeczka zaskoczy wszystkich i zaspokoi pierwszy głód.

Jakie dania na ciepło będą najlepsze na I Komunię Świętą?

Bez wątpienia podczas domowej uroczystości nie może zabraknąć królowej zup, czyli rosołu. Jeśli chcesz jednak zaskoczyć swoich gości, wykorzystaj sezonowe warzywa i stwórz aksamitną zupę krem. Pamiętaj przystawki na zimno i zupa zajmą Twoich gości, a Ty będziesz mieć czas na przyszykowanie dania głównego.

Komponując komunijne menu, nie zapomnij o potrawach na ciepło. W tym przypadku doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju mięsa pieczone, które po uroczystości w kościele wystarczy odgrzać. Schab nadziewany śliwką, faszerowana kaczka lub klasyczny kurczak w ziołach będą doskonałym wyborem. Miej jednak na uwadze, aby na stole pojawiła się więcej niż jedna propozycja. Dzięki temu zaproszeni goście z pewnością zjedzą swoje ulubione smaki i na długo zapamiętają Twój wysiłek włożony w przygotowania.

Jakie dania sprawdzą się podczas uroczystego przyjęcia w domu

Podczas wspólnej kolacji możesz zaserwować dużo ciekawych propozycji, które z jednej strony będą smaczne, z drugiej zaś nie będą wymagać długich przygotowań. Wykorzystaj rozmaite przepisy na sałatki zarówno te, których bazę stanowi majonez, jak i nieco lżejsze sałaty z dresingiem i ziarnami. Dobrym rozwiązaniem jest również przygotowanie deski serów i wędlin, które podczas spotkań zawsze cieszą się dużym powodzeniem. W czasie kolacji możesz również pokroić mięso z obiadu i podać je razem z chrupiącym chlebkiem ziołowym.

Przygotowanie przyjęcia komunijnego w domu będzie od Ciebie wymagać sporo pracy. Jednak stosując się do naszych wskazówek, z pewnością zrobisz to perfekcyjnie.

Podobne artykuły