Ile trzeba zarabiać w 2020 roku by dostać kredyt hipoteczny?

Porady Data publikacji: 2020-04-21

Jeśli staramy się o kredyt hipoteczny jednym z najważniejszych zmiennych, jakie stanowią naszą zdolność kredytową, są nasze zarobki. Dodatkowo nie bez znaczenia będą nasze wydatki, które są odejmowane od dochodów, aby pomóc nam oszacować comiesięczną ratę.

Ile trzeba zarabiać w 2020 roku, aby otrzymać kredyt hipoteczny i czym się kierować, wybierając najlepszą ofertę?

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się porównywarka kredytów hipotecznych na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne .

Kredyt hipoteczny – garść wiadomości

Zanim rozpoczniemy starania o kredyt hipoteczny, warto dokładnie przeanalizować indywidualną sytuację finansową. Dobra i wnikliwa analiza jest bardzo ważna, gdyż kredyt hipoteczny to zobowiązanie długotrwałe, które będzie obowiązywało, nawet gdy nasza sytuacja ulegnie drastycznej zmianie. Na tej podstawie tak ważne jest, aby dobrze wybrać ofertę kredytową i dostosować ją do możliwości spłaty. Im lepiej będziemy ją znali, tym skuteczniej będziemy w stanie zabezpieczyć się przed ewentualnymi negatywnymi następstwami.

Kredyt hipoteczny a trendy 2020

 Jeśli interesuje nas kredyt hipoteczny warunki, jakie musimy spełnić, są w głównej mierze określone przez bank, którego ofertę zgodzimy się przyjąć. W tej chwili kredyt hipoteczny bez wkładu własnego jest niemożliwy, gdyż po zmianie przepisów bank wymaga od nas części wkładu własnego, który jest niezbędny i wymagany. Wszystko zależy od naszej zdolności kredytowej, która określa ryzyko, jakie musi ponieść bank, w momencie, kiedy udziela nam kredytu. Bank nie lubi ponosić zbyt dużego ryzyka, więc stara się je ograniczyć do minimum. Im większe ryzyko wiąże się z naszą sytuacją kredytową, tym mniejsze mamy szansę na otrzymanie upragnionego zobowiązania. Jednak są metody, aby podnieść naszą zdolność kredytową i zwiększyć szansę na przyznanie kredytu. Jeśli nie znamy się na bankowości, możemy poprosić o pomoc doradcę kredytowego lub poszukać wsparcia na stronach internetowych poświęconych tematyce kredytowej.

Zdolność kredytowa – jak nad nią pracować?

Gdy dostaniemy decyzję odmowną w sprawie kredytu, możemy złożyć wniosek w innym banku, dla którego nasza sytuacja ekonomiczna może wyglądać zupełnie inaczej. Dlaczego tak się dzieje? Głównie dlatego, że banki w różny sposób szacują ryzyko i biorą pod uwagę różne zmienne, wchodzące w skład zdolności kredytowej. Główne czynniki, które kształtują zdolność kredytową to przede wszystkim wiek, płeć, wykształcenie, historia kredytowa, ilość osób w naszym gospodarstwie domowym, miesięczne wpływy na naszym koncie bankowym i wykonywany zawód. Jeśli jesteśmy zatrudnieni na umowę zlecenie, możemy porozmawiać z naszym pracodawca, czy nie może zatrudnić nas na umowę o pracę, wtedy nasza zdolność kredytowa wzrośnie. Nie dzieje się tak w każdym banku, jednak bezpieczeństwo, które daje umowa o pracę, jest respektowana i bardziej pożądana przez banki. Nie wszyscy wiedzą, że karta kredytowa jest traktowana jak otwarty kredyt i obniża naszą zdolność kredytową, wystarczy zrezygnować z tego produktu finansowego, aby zyskać parę utraconych procent i mieć większą szansę na otrzymanie zobowiązania.

Kredyt hipoteczny – czy historia kredytowa ma znaczenie?

Bardzo ważnym czynnikiem jest historia kredytowa. Bank bardzo dokładnie przygląda się naszym przeszłym wyborom konsumenckim. Sprawdza nasz status w Biurze Informacji Kredytowej i jeśli mamy tam status niepewnego płatnika, trudno będzie nam uzyskać kredyt. Niestety taki status mówi bankowi, że jesteśmy niewiarygodni jako płatnik i możemy mieć trudności ze spłatą swoich zobowiązań. Bank nie jest zainteresowany przyczyną naszych problemów w BIK, bardziej interesuje go sam fakt, który niestety stawia nas w nieciekawym świetle. Często zdarza się tak, że w wieku młodzieńczym popełnimy, jakiś błąd lub dokonamy złego wyboru, jednak musimy pamiętać, że one mogą rzucać dalekie cienie na nasze przyszłe losy.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytową?

W pierwszej kolejności warto skorzystać z rankingu kredytów hipotecznych, aby dokładnie przeanalizować wszystkie oferty pod względem interesujących na zmiennych. Taka analiza pozwoli nam zyskać wiedzę o kształtujących się trendach i umieć je wyprzedzać oraz skorzystać z promocyjnej okazji, kiedy dostrzeżemy ją na horyzoncie. Jeśli interesuje nas najkorzystniejszy kalkulator kredytowy dostępny na https://www.totalmoney.pl/kalkulatory/kredyt-gotowkowy-kalkulator-rat, też będzie bardzo przydatnym narzędziem. Taki kalkulator pomoże nam określić finansowe możliwości i skorzystać z symulacji, zanim skierujemy pierwsze kroki do banku, czy do doradcy finansowego. Jest wiele narzędzi, które może nam pomóc w pozyskaniu kredytu.

Oferta kredytowa – jak wybrać te najlepszą?

Najlepszy kredyt hipoteczny to najtańszy kredyt hipoteczny. Kiedy będziemy wybierać ofertę, nie patrzymy jedynie na oprocentowanie, to tylko jeden z kosztów, jakie będziemy musieli ponieść. RRSO to wskaźnik, który obejmuje wszystkie koszty zobowiązania. Obok oprocentowania, pojawiają się inne koszty związane z prowizją, ubezpieczeniem i wszelkimi innymi opłatami, wynikającymi z zaciągnięcia zobowiązania. Warto pamiętać, że im niższe RRSO, tym mniej finalnie zapłacimy za wzięcie kredytu.

Podobne artykuły