Pozbądź się pająków z domu. Wystarczy, że zbierzesz kilka kasztanów!

Porady Data publikacji: 24 września 2018

Jesień nadchodzi wielkimi krokami, na dworze zrobiło się już chłodno. Nic dziwnego, że pająki będą chciały schronić się w naszych mieszkaniach i domach, w których jest ciepło. Zazwyczaj jednak nie są to mile widzialni przez nas goście. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam jak je wypędzić wykorzystując do tego kasztany. Ostatnio przedstawialiśmy Wam sporo sposobów na ich wykorzystanie, możecie o tym przeczytać tutaj. Dzisiaj dodamy do tego jeszcze jeden praktyczny trik :)

Odstraszanie pająków za pomocą kasztanów

Jedyne co musisz zrobić to zebrać kilka kasztanów. Przetnij je na pół i umieść w różnych miejscach, przez które pająki mogą dostać się do Twojego domu. Ułóż je na parapecie czy obok progu drzwi wejściowych. Kasztany wydzielają zapach, którego pająki nie lubią. Przecięcie ich pozwoli uwolnić więcej aromatu odstraszającego pająki!

Inne sposoby na odstraszenie pająków

Mięta

2016-09-17_122630

Mięta to kolejna z aromatycznych roślin, której pająki nie lubią, co więcej nie lubią jej też myszy. Zacznij ją hodować na swoich parapetach, a nie będą miały ochoty zaglądać do Twojego mieszkania. Możesz również zrobić miętowy płyn do spryskiwania powierzchni aby odstraszyć myszy i pająki. Wystarczy zalać miętę wrzątkiem, a potem takim naparem spryskać np. futryny.

Kurkuma

Pająki nie przepadają też za kurkumą. Wymieszaj ją z wodą, powstanie pasta, w której możesz zamoczyć kawałki waty i rozłożyć je w różnych miejscach domu. Pamiętaj, że kurkuma mocno farbuje więc zawsze kładź je na jakiejś podstawce. My watę wkładaliśmy do nakrętek po wodzie butelkowanej :)

Cynamon

Pająki nie lubią także cynamonu i możesz postąpić z nim tak samo jak w przypadku kurkumy. Możesz też posypać ziemię w doniczkach kwiatowych, które stoją na oknach. Cynamon zwalcza grzyby, dlatego kwiaty Ci za to podziękują, a przy okazji odstraszy pająki.

Podobne artykuły