Jak zrobić POPCORN do mikrofali w piekarniku?

Porady Data publikacji: 10 kwietnia 2021

Nie każdy posiada w domu mikrofalę, a czasami miło zrobić sobie do filmu popcorn. Zatem jak zrobić popcorn bez mikrofali? Czy można zrobić popcorn do mikrofali w piekarniku? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w poniższym artykule.

Jak zrobić popcorn bez mikrofali?

Kuchenki mikrofalowe nie są zdrowe i wiele osób świadomie z nich rezygnuje. Ułatwiają nam życie, ale właściwie każdą potrawę można podgrzać bez jej użycia. Czasami wymaga to od nas więcej czasu, ale na pewno warto wybierać zdrowsze alternatywy. W przypadku popcornu jest podobnie, a nawet mamy kilka opcji do wyboru. Pierwszą z nich są gotowe maszyny do przygotowywania popcornu. Można je kupić w bardzo dobrej cenie przez internet lub w sklepach ze sprzętem RTV i AGD. Oprócz ciekawego wyglądu są też w stanie zrobić popcorn w kilka minut. To bardzo ciekawe rozwiązanie.

Kolejnym pomysłem jest zrobienie popcornu w garnku. Musimy bardzo pilnować temperatury, jeżeli będzie zbyt wysoka, to popcorn się spali. Na dnie garnka musimy umieścić masło klarowane lub oliwę. Lepiej unikać masła tradycyjnego, ponieważ bardzo szybko się przypala. Jeżeli zależy nam na delikatnie kokosowym posmaku, to możemy wybrać olej kokosowy. Do tak przygotowanego garnka wsypujemy ziarenka i zmniejszamy temperaturę. Garnek dokładnie przykrywamy i już po chwili usłyszymy strzelanie. Popcorn będzie gotowy, kiedy strzelanie będziemy słyszeć co kilka sekund. Pozostawmy jeszcze przez chwilę przykryty garnek, a następnie sprawdźmy, czy popcorn jest gotowy. Może się okazać, że jakaś część ziarenek nie pękła. Najprawdopodobniej oznacza to, że daliśmy zbyt mało oleju albo temperatura była zbyt niska.

Innym sposobem jest przygotowanie popcornu na patelni. Robimy to w bardzo podobny sposób. Pierwszym krokiem jest rozgrzanie tłuszczu, a następnie wrzucenie ziarenek. Patelnia musi być szczelnie przykryta, a ogień ustawiony na połowę. Pozostawiamy na około 3 minuty, ale cały czas kontrolujemy. Świetnie sprawdzi się przezroczysta przykrywka, pozwoli nam lepiej obserwować cały ten proces.

Popcorn do kuchenki mikrofalowej z piekarnika.

Czy można przyrządzić popcorn do kuchenki mikrofalowej z piekarnika? Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, ale mamy wtedy trochę mniejszą kontrolę nad tym, co dzieje się w środku. Musimy rozgrzać piekarnik do około 200 stopni i umieścić w nim papierową torebkę z popcornem. Popcorn w piekarniku będzie gotowy, jeżeli co kilka sekund będzie słychać tylko pojedyncze strzały. Nie widzimy, co się dzieje w środku, więc jedynym sposobem, by to sprawdzić jest rozerwanie torebki. Jeżeli dużo ziarenek się nie zrobiło, to możemy je odłożyć i dokończyć robienie popcornu w garnku lub na patelni. 

Podobne artykuły