HIT Z APTEKI za 2 zł. Zobacz dlaczego musisz mieć w domu wodę utlenioną!

Zdrowie Data publikacji: 25 lutego 2019

Buteleczka 100 g wody utlenionej kosztuje niecałe 2 zł i dostaniemy ją w każdej aptece. Jest to nic innego jak roztwór nadtlenku wodoru. Najczęściej wykorzystuje się ją do oczyszczania ran, ze względu na to, że ma ona działanie odkażające bakteriobójcze. Co jednak ciekawe możemy ją wykorzystać na wiele różnych sposobów, dlatego powinna być ona niezbędnikiem w naszym domu. Pamiętajcie tylko o tym, że po otwarciu nadaje się do użycia tylko przez dwa tygodnie.

Niezwykłe zastosowania wody utlenionej

Gdy poznacie niezwykłe zastosowania wody utlenionej to z pewnością będziecie się starać mieć choć jedną buteleczkę w rezerwie. Przyda się ona nam na wiele różnych sposobów i dzięki niej możecie nawet zaoszczędzić pieniądze wykorzystując ją zamiast dużo droższych specyfików.

Woda utleniona na ból gardła

Jak dobrze wiesz woda utleniona zabija bakterie i odkaża, a dzięki temu możemy wykorzystać ją do niwelowania stanów zapalnych choćby w naszym gardle. Ból gardła jest wynikiem właśnie stanu zapalnego, który powstaje w wyniku bakterii i wirusów gromadzących się na jego ściankach. Jeśli do szklanki wody dodamy łyżkę wody utlenionej uzyskamy roztwór, którym możemy płukać gardło nawet kilka razy dziennie. Pomoże nam to szybciej pozbyć się bólu i stanu zapalnego. Zanim więc sięgniesz po drogie środki na ból gardła wypróbuj ten sposób. Pamiętajcie tylko o tym by nie pić wody utlenionej. Picie wody utlenionej, która będzie wysokim stężeniem nadtlenku wodoru w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zatoru zaburzającego funkcjonowanie serca.

Po takiej czynności warto nawilżyć gardło. W tym celu również możemy sięgnąć po naturalne sposoby. Świetnie sprawdzi się mleko z miodem. Miód stworzy na ściankach gardła naturalną powłokę ochronną co zmniejszy uczucie drapania, które wywołuje też często kaszel.

Woda utleniona na grzybicę

Grzybica stóp czy paznokci to problem, który często występuje nawet gdy dbamy odpowiednio o higienę. Wystarczy będąc u kogoś założyć kapcie lub stanąć gołą stopą na kafelkach będąc na basenie. Woda utleniona jest jednym z domowych sposobów na uporanie się z tym problemem. Wystarczy za pomocą gazika systematycznie nakładać ją na problematyczne miejsce. Więcej sposobów na grzybicę stóp i paznokci poznacie tutaj.

Woda utleniona do oczyszczania twarzy

Dzięki właściwościom odkażającym woda utleniona może pomóc pozbyć się nam wyprysków na twarzy i dogłębnie ją oczyścić. Jeśli korzystasz z drogich toników do twarzy być może wystarczy Ci woda utleniona.

Woda utleniona do ucha

Ten sposób stosowała już moja babcia. Stan zapalny ucha to bardzo dokuczliwy problem. Woda utleniona jako środek zwalczający stany zapalne pomoże pozbyć się również tego problemu. Wystarczy parę kropli wody utlenionej wkropić do ucha i poczekać trzy minuty zanim obrócimy głowę i pozwolimy jej wypłynąć. Pomaga również dbać o czystość ucha i usuwać woskowinę.

Dezynfekcja powierzchni w domu

Niektóre z rzeczy, które mamy w domu są siedliskiem bakterii, ale nie możemy stosować na nich środków chemicznych bo później mają one styczność z żywnością. Przykładem może być choćby drewniana deska do krojenia. Nasiąka ona wodą, w szczelinach panuje wilgoć, dostają się tam też resztki soków z produktów, które na niej kroimy. To sprawia, że drewniana deska do krojenia może być wręcz pełna różnego rodzaju bakterii. Nie wyczyścimy jej jednak środkiem chemicznym, ale możemy zrobić to woda utlenioną.

Zabijanie roztoczy

Nasza pościel jest pełna roztoczy. Powinna być prana zdecydowanie częściej niż wiele z nas to robi. Można jednak sobie z tym poradzić przelewając wodę utlenioną do buteleczki z atomizerem i uzupełniając wodą. Następnie ustawiamy spryskiwacz na mgiełkę i spryskujemy pościel. W ten sposób zabijamy bakterie i roztocza, a nie mocząc mocno pościeli sprawimy, że szybko wyschnie i wieczorem będziemy znów mogli spać w odświeżonym łóżku.

Usuwanie pleśni

Wiesz już, że można ją wykorzystać podczas kuracji na grzybicę stóp. Dlaczego więc nie wykorzystać jej podczas usuwania pleśni, to też przecież grzyby. Gdy pleśń pojawi się na ścianie przelej buteleczkę wody utlenionej do butelki po płynie do mycia szyb. Spryskaj pleśń i pozostaw na kwadrans. Potem wytrzyj ją, a ściereczkę od razu wyrzuć. Czynność możesz powtórzyć. Dzięki temu zabijesz pleśń i przez jakiś czas będziesz mieć spokój. Pamiętaj jednak, że zarodniki pleśni siedzą głęboko pod tynkiem, dlatego aby pleśń się nie pojawiła musisz osuszyć pomieszczenie i usunąć przyczynę wilgoci. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Szczoteczki do zębów

Szczoteczki do zębów to siedlisko bakterii i nie tylko tych z naszej jamy ustnej. Można na nich znaleźć bakterie E.coli ogra z gronkowca. Podczas każdego spłukiwania wody dochodzi do wyziewu bakterii z muszli klozetowej w niewidzialnej dla naszych oczu mgiełce. Osiadają one na wszystkim dookoła, w tym również na szczoteczkach do zębów. Dlatego oprócz regularnego ich wymienia warto też co jakiś czas odkazić ja maczając je w wodzie utlenionej.

Jako środek antybakteryjny do rąk

Nie masz żelu antybakteryjnego do rąk, a chcesz wyczyścić dziecku rączki po zabawie w piaskownicy? Weź z domu wodę utlenioną. Nie ma ona alkoholu i nie podrażnia skóry, nadaje się więc jako środek dezynfekujący dłonie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły