Co powinna jeść kobieta by łatwiej zajść w ciążę?

Zdrowie Data publikacji: 22 stycznia 2020

Chcesz zajść w ciążę, ale mimo starań na razie Ci się nie udaje? Uważasz, że trwa to za długo? Może dopiero planujesz, ale boisz się, że nie uda Ci się tak łatwo? Zacznij spożywać produkty, które sprzyjają płodności. Zobacz co powinna jeść kobieta, aby łatwiej zajść w ciążę.

Dieta dla kobiety na płodność

Pamiętaj, że dieta taka nie jest lekarstwem na bezpłodność. Jeśli Twoje problemy z zajściem w ciążę trwają od dłuższego czasu musisz skonsultować to ze specjalistą. Dopiero po zrobieniu odpowiednich badań będzie można podjąć odpowiednie kroki. Oczywiście nie oznacza to, że nie możesz z tej diety skorzystać.

Jeśli chcesz zrobić coś by ułatwić zajście sobie w ciążę to warto spróbować, tym bardziej, że czasami problem leży w psychice. Dieta wtedy może być czymś co odblokuje Twoją głowę, choć sama nie będzie miała wielkiego znaczenia.

Rzuć nałogi

Przede wszystkim zacznij od rzucenia nałogów takich jak alkohol czy tytoń. Jest to wielokrotnie potwierdzone, że nałogi te zmniejszają płodność.

Pij mniej kawy jeśli planujesz ciążę

Oprócz tego powinnaś ograniczyć picie kawy. To już może brzmieć dla Ciebie dziwnie, ale faktycznie jest tak, że kawa utrudnia zajście w ciążę. Dzieje się tak przez to, że pijąc kawę wchłaniamy mniej żelaza i zakwaszamy organizm. Dlatego planując ciążę powinnyśmy ograniczyć się do jednej, maksymalnie dwóch kaw w ciągu dnia.

Jedz zdrowe rzeczy

Jeśli chcesz zajść w ciążę powinnaś odżywiać się po prostu zdrowo. Dostarczysz w ten sposób swojemu organizmowi wszelkich niezbędnych minerałów i witamin. Powinnaś jeść też rzeczy bogate w kwas foliowy. Znajdziesz go np. w zielonych warzywach liściastych.

Oprócz tego bardzo dobre będą ryby i owoce morza, które są bogate w zdrowe tłuszcze. Do tego chude mięso bogate w białko, unikaj tłustego mięsa, które zawiera niezdrowe dla nas tłuszcze.

Do tego wzbogać swoją dietę o przekąski takie jak nasiona i pestki np. słonecznika, dyni. Dodaj jajka, chude mleko i sery.

Zrezygnuj za to ze wszystkich gotowych produktów i fastfoodów. Staraj się jeść na mieście zdrowe rzeczy np. sałatki czy pełne posiłki, a nie to co na szybko, a dodatkowo z głębokiego oleju.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły