Jak walczyć samodzielnie z grzybicą stóp?

47c6f0ee18b94d85c3135dd0470280e9

Grzybicą stop łatwo jest zarazić się w miejscach publicznych jak np. basen czy choćby prysznic w hotelu. Dlatego pamiętajcie by zawsze w takich miejscach nosić klapki, a nie chodzić bosymi stopami po podłodze. Jeśli jednak już przytrafi Wam się zarazić możecie zrobić to:

Kup 5 litrów wody źródlanej i dodaj do niej dużą łyżkę soli. Najlepiej zagotować trochę wodę by była letnia. W takim roztworze mocz nogi. Wystarczy około kwadrans dziennie. Po pewnym czasie zaczniesz zauważać efekty, pasożyt zostanie zabity.

Właściwości grzybobójcze posiada również aloes, który znajduje się w wielu domach jako roślina ozdobna. Wystarczy, że utniesz dwa liście aloesu i je rozdrobnisz. Zalej je 1 litrem wrzątku i poczekaj aż ostygnie. Potem w takim roztworze wykąp stopy również przez kwadrans. Kuracja wymaga powtórzeń, ale efekt będzie zauważalny.

Ciekawym pomysłem jest też wykorzystanie proszku do pieczenia. Tak to nie żart, zawiera on wodorowęglan sodu, który jest zabójczy dla grzybów. Wystarczy zrobić z niego pastę mieszając z niewielką ilością wody i nałożyć na stopę.

Skomentuj

Jak walczyć samodzielnie z grzybicą stóp?