Przepis na domową pastę do zębów bez zbędnej chemii

Zdrowie Data publikacji: 27 stycznia 2017

Nie dawno pisaliśmy o tym, że popularne pasty do zębów zawierają składnik, który może powodować raka. Odsyłamy Was do tego artykuły bo jest on dobrym rozwinięciem tematu. Oczywiście możecie znaleźć pasty, które tych substancji nie zawierają lub zrobić własną, z naturalnych składników.

Dzisiaj chcielibyśmy Wam przedstawić bardzo prosty przepis na pastę do zębów. Jej zrobienie wcale nie jest trudne. Działa tak samo jak zwykła pasta i idealnie nadaje się do pielęgnacji naszej jamy ustnej.

Składniki

  • łyżeczka szałwii
  • łyżeczka rumianku
  • łyżeczka melisy
  • łyżeczka goździków
  • olej kokosowy

Przygotowanie

Wszystkie składniki musimy rozdrobnić w moździerzu na drobniutki proszek, a następnie dodać olej kokosowy. Nie za wiele, musi z tego powstać dość gęsta masa. Taką pastę możemy trzymać w słoiczku w łazience. Pasta bardzo dobrze działa na zęby, odświeża oddech i zabija bakterie w jamie ustnej. Do tego olej kokosowy działa wybielająco na nasze zęby.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły