6 rzeczy, z których musisz zrezygnować jeśli chcesz mieć szczupły brzuch

Zdrowie Data publikacji: 2017-01-03

Chcesz mieć szczupły brzuch? Niestety czasem aby coś zyskać trzeba z czegoś zrezygnować. W tym przypadku będzie to 6 rzeczy, które musisz wykluczyć ze swojej diety. Zrób to a będziesz bliżej celu, którym jest szczupły brzuch.

1. Guma do żucia

Guma do żucia okłamuje nasz mózg. Wysyła do niego sygnał o nadchodzącym posiłku. Żołądek zaczyna się przygotowywać i produkować kwas. W efekcie czujemy się głodni, podrażniamy żołądek i sięgamy po niepotrzebne przekąski. Zrezygnuj z gumy do żucia. Jeśli chcesz odświeżyć oddech lepiej przeżuć trochę mięty, zjeść jabłko albo pietruszkę.

2. Zapomnij o majonezie

Majonez to genialny dodatek do sałatek, bez niego smakują tak samo. Niestety majonez to praktycznie 80% tłuszczu, który sprawia, że oddalamy się od naszego celu. Powinniśmy całkowicie z niego zrezygnować lub zamienić go na zdrowszy domowy odpowiednik. Przepis znajdziecie w linku poniżej.

Zobacz również: Przepis na dietetyczny majonez

3. Koniec z lodami i innymi słodkościami

Produkty bogate w cukier najszybciej zamieniają się w tkankę tłuszczową. Jeśli chcesz mieć szczupły brzuch niestety całkowicie musisz zrezygnować ze słodkich deserów. Cukier w swojej diecie możesz zastąpić innymi rzeczami. Poniżej w linku znajdziesz ich listę.

Zobacz również: Czym zamienić cukier w diecie?

4. Nie ufaj w produkty light

Produkty light i fit to wymysł marketingowców. Nie ufaj zapewnieniom. Zawsze coś musi być kosztem czegoś. Produkty tak zwane light to produkty, które zazwyczaj pozbawione są tłuszczu. Jednak musimy pamiętać o tym, że nie on jest zazwyczaj głównym problemem przez który borykamy się z nadwagą. Zwróć najpierw uwagę na to, że tłuszcz jest nam potrzebny i uczestniczy w wielu niezbędnych dla naszego organizmu procesach. Potem spójrz na etykietę. Aż 30% tłuszczu mniej! No super, ale te 30% to jest 1g tłuszczu na opakowaniu. Czy to aż tak dużo?

Zobacz również: Jak to naprawdę jest z żywnością light? 

5. Zrezygnuj z alkoholu

Alkohol zatrzymuje wodę w organizmie. Do tego jeśli jemy do niego słone i tłuste przekąski to automatycznie cały tłuszcz odkładany jest w organizmie, a głownie właśnie w partiach brzusznych naszego ciała. Dlatego jeśli chcesz mieć płaski brzuch zrezygnuj z alkoholu albo przynajmniej pij czysty alkohol (nie drinki z napojami gazowanymi). Zacznij pić wino albo czystą whisky, a do tego rób sobie zdrowe warzywne przekąski.

6. Zrezygnuj ze słodkich soków

Zawsze zwracaj uwagę kupując sok na to ile kalorii zawiera. Jeśli więcej niż 40-50kcal na 100ml to nie kupuj go! Większość soków na rynku to niestety po prostu zagęszczony sok i cukier oraz konserwanty. Jeśli lubisz soki zainwestuj w sokowirówkę i zacznij robić je sama ze świeżych owoców oraz warzyw.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły