Gdzie obejrzeć za darmo najlepsze polskie filmy? Istnieje całkowicie legalne źródło

Technologie Data publikacji: 05 października 2022

Zastanawiasz się, gdzie w Internecie za darmo i całkowicie legalnie obejrzeć najlepsze polskie filmy? Istnieje takie miejsce w sieci. Wystarczy założyć konto, aby obejrzeć najlepsze kinowe hity wszech czasów. Konto jest oczywiście całkowicie darmowe.

35mm.online – o co w tym chodzi?

Na platformie znajdziemy cyfrowo zrekonstruowane najlepsze polskie filmy fabularne, dokumentalne i animowane. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Polski Instytut Sztuki Filmowej, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Studio Filmów Rysunkowych. W zbiorze znajduje się ok. 4000 pozycji, które dostępne są dla nas całkowicie za darmo.

fot. 35mm.online

Wszystkie te materiały wideo dostępne są na stronie 35mm.online. Aby móc je obejrzeć musimy jedynie założyć darmowe konto. Dzięki temu możemy poznać bogactwo polskiej kinematografii i przypomnieć sobie najlepsze polskie dzieła filmowe. Co więcej, obcokrajowcy mogą obejrzeć filmy z angielskimi napisami.

Ciekawa historia może dotyczyć nazwy serwisu. Nie jest ona co prawda opisana przez twórców, ale 35mm to taśma filmowa, która opracowana została w 1892 roku i stała się kinowym standardem.

Polskie filmy za darmo w internecie

Filmy, które znajdziemy na 35mm.online posiadają audodeksrypcję, transypcje, napisy w polskiej i angielskiej wersji. To sprawia, że są one dostępne bez przeszkód dla szerokiego grona odbiorców. Co więcej, są one cyfrowo odnowione, dlatego ich jakość będzie lepsza, od tej którą możemy pamiętać z oryginałów.

Podobne artykuły