Jak śledzić przesyłki z GearBest

Technologie Data publikacji: 18 października 2018

Jak śledzić przesyłki z GearBest? O tym jak założyć konto i kupować na GearBest pisaliśmy już tutaj. Jeśli już coś zamówicie na pewno chcielibyście wiedzieć gdzie teraz Wasza przesyłka się znajduje i kiedy trafi do Was. Sposób na śledzenie przesyłek z GearBest jest prosty. Dzisiaj podpowiemy Wam jak to zrobić.

Jak śledzić przesyłki z GearBest

Przesyłki z GearBest pochodzą z różnych magazynów. W poradniku dotyczącym kupowania na tej platformie mówiliśmy Wam jak wybrać magazyn i gdzie one się znajdują. Niektóre rzeczy przychodzą nawet z Polskiego magazynu lub innego w Europie. Jednak z pewnością większość przesyłek zamówimy z Chin. Z jednej strony dlatego, że w nich znajduje się większość produktów, a po drugie przesyłka taka jest najtańsza. Ma wtedy dużą drogę do przebycia. Musi przejść odprawy na lotniskach, statkach czy na lądzie. Stąd możemy wiedzieć gdzie obecnie przesyłka się znajduje. Aby to zrobić wystarczy skorzystać z serwisu umożliwiającego „tracking” przesyłek.

Śledzenie przesyłek przez 1tracking.net

1tracking.net to serwis, który umożliwia śledzenie przesyłek z wielu różnych źródeł, w tym lokalnych operatorów pocztowych jak i globalnych firm kurierskich. Po podaniu numeru śledzenia dowiemy się gdzie dana przesyłka się znajduje. Za jednym razem można dodać nawet 20 numerów przesyłek, dlatego możemy w łatwy sposób śledzić przebieg nawet większych zakupów. Jednak zanim to zrobimy dowiedzmy się, gdzie na GearBest znajdziemy numer przesyłki.

GearBest – gdzie znaleźć numer przesyłki?

Gdy kupimy już coś na GearBest dostaniemy w wiadomości email potwierdzenie z „Tracking Number”, który właśnie jest numerem przesyłki. Ten sam numer znajdziemy też w zakładce My Orders „Moje zamówienia” na GearBest. Musimy skopiować ten numer i jego właśnie podamy na stronie 1tracking.net. Zakładkę My Orders znajdziemy po najechaniu na nazwę swojego konta. Pamiętaj o tym, że numer przesyłki nie pojawi się od razu, a dopiero gdy zostanie ona wysłana. Następnie kliknij w numer zamówienia „Order No:” i to przeniesie Cię na kartę zamówienia, gdzie znajduje się już numer przesyłki.

Teraz przechodzimy na stronę 1tracking.net i dodajemy ten numer do formularza. Jeśli mamy więcej niż jeden numer do śledzenia kilku przesyłek, możemy je wpisać każdy w nowej linii. Maksymalnie możemy podać 20 numer. Obok znajdziemy trzy przyciski. Przycisk Clear (ikona śmietnika) służy do wyczyszczenia pola. Możemy też usunąć pojedynczy numer przesyłki klikając „x” koło niego. Jeśli klikniemy przycisk Carrier (ikona samochodu) dowiemy się jakimi firmami nasza przesyłka była wysyłana. Po podaniu numeru wystarczy kliknąć niebieską lupkę aby zacząć ją śledzić. Niestety polskie tłumaczenie strony przez Google Translate nie jest zbyt doskonałe, dlatego lepiej korzystać z anglojęzycznej wersji.

Na następnym ekranie zobaczymy informacje dotyczące przesyłki. Dowiemy się skąd wyruszyła „Firs vessel” oraz dokąd zmierza „Destination”. Dowiemy się również gdzie miała przystanki oraz co się z nią wtedy działo.

fot. 1tracking.net

Na samej górze (A) możemy przesortować przesyłki według ich statusu. W polu (B) widnieje ocena przesyłki, która generowana jest automatycznie. W sekcji (C) widzimy jej trasę, a w (D)  sprawdzimy więcej numerów trankingowych jeśli je dodaliśmy. Jeśli wybraliśmy tylko jeden, to będzie on właśnie tam. W (E,F) możemy ustawić powiadomienie e-mail czy skopiować link, który możemy komuś przekazać, aby też mógł wiedzieć gdzie znajduje się dana przesyłka.

Podobne artykuły