Jak wyłączyć możliwość komentowania posta na Facebook

Technologie Data publikacji: 09 grudnia 2020

Zastanawiasz się jak wyłączyć możliwość komentowania posta na Facebook? Chcesz jedynie przekazać informację publicznie, której nikt nie będzie mógł skomentować?

Posty na Facebooku możemy umieszczać w kilku miejscach. Na naszej tablicy prywatnej, na grupie lub na fanpage. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam, jak wyłączyć możliwość komentowania postów na każdym z tych miejsc.

Jak wyłączyć możliwość komentowania posta na naszej tablicy Facebook

Zacznijmy od tego jak wyłączyć możliwość komentowania na Facebooku postów, które publikujemy na naszej tablicy prywatnej. Zdecydowanie tam najczęściej publikujemy nasze posty i możemy nie chcieć, aby ktoś mógł je komentować.

Po wejściu na stronę Facebook musimy następnie przejęć do ustawień, które znajdziemy w prawym górnym rogu pod ikonką strzałki w dół. Następnie klikamy „Ustawienia i prywatność”. Dalej klikamy „Ustawienia” i zostaniemy przekierowani do głównego ekranu ustawień naszego konta na Facebooku.

Z opcji po lewej stronie wybieramy „Posty publiczne”. Tutaj mamy dwa ustawienia, które nas interesują.

Komentarze do postów publicznych oznacza określenie tego, kto może komentować nasze publiczne posty opublikowane na tablicy. Po kliknięciu opcji „Edytuj” będziemy mogli wybrać jedną z opcji: Publiczne, Znajomi znajomych i Znajomi.

Drugie ustawienie Publiczne informacje profilowe oznacza to, kto będzie mógł komentować, polubić informacje, które są publiczne, takie jak zdjęcia na naszym profilu. Tutaj również po kliknięciu opcji „Edytuj” możemy wybrać Publiczne, Znajomi znajomych, Znajomi.

Najmniejsze możliwości komentowania daje opcja „Znajomi”, która pozwala tylko naszym znajomym pozwolić na skomentowanie publikowanych przez nas treści.

Niestety nie ma możliwości całkowitego wyłączenia komentowania postów publikowanych przez nas na naszej tablicy. Jeśli wiemy, że ktoś może skomentować nasz post, a tego byśmy nie chcieli możemy uciec się do innego triku i ograniczyć widoczność tego posta dla tej osoby lub pokazać go tylko niektórym wybranym osobom. Jak to zrobić?

To proste. Na stronie głównej znajduje się okienko „O czym myślisz?”. Po jego kliknięciu pojawia się okno „Utwórz post”. Pod naszym imieniem i nazwiskiem znajduje się szary pasek z informacją o tym, do kogo dotrze post. Klikamy go.

Zobaczymy wtedy ustawienia prywatności dla posta, który właśnie zamierzamy opublikować. Teraz możemy zmienić ustawienie na „Znajomi z wyjątkiem„, gdzie możemy wykluczyć pewne osoby z grona znajomych, które tego posta nie zobaczą.

Możemy również skorzystać z opcji „Konkretni znajomi” jeśli chcemy wyświetlić go tylko niektórym osobom.

Takie ograniczenie publiczności naszych postów może pomóc nam uniknąć nieprzyjemnych komentarzy, których się boimy. Osoba, która została wykluczona po prostu nie zobaczy nigdy tego posta i nie dowie się o jego istnieniu.

Jak wyłączyć możliwość komentowania posta na grupie na Facebooku

Często korzystamy z grup, aby zadać tam jakieś pytania. Grupy jednak mają to do siebie, że uczestniczy w nich bardzo dużo osób i czasami niektórzy wypowiadają się, gdy my już nie potrzebujemy więcej informacji, bo ktoś nam ich udzielił. Wtedy zalewają nas ciągłe powiadomienia. W takiej sytuacji możemy po prostu zablokować możliwość dalszego komentowania posta na grupie na Facebooku.

Zablokowanie możliwości komentowania posta na grupie jest bardzo proste. Wystarczy, że wejdziemy na nasz post. Następnie klikniemy trzy kropki w prawym górnym rogu. Ukaże nam się menu podręczne dotyczące naszego posta.

Wybieramy z niego opcję „wyłącz komentowanie„. Po tym już nikt więcej nie będzie mógł go skomentować. Oczywiście obok niego pojawi się informacja, że autor wyłączył możliwość komentowania posta.

Jeśli nie chcemy otrzymywać więcej powiadomień możemy po prostu kliknąć „wyłącz powiadomienia dotyczące tego posta”. Wtedy nie będą nam one przeszkadzać, a wieczorem możemy do niego wrócić, aby przeczytać resztę komentarzy dodanych przez użytkowników grupy.

Jak wyłączyć możliwość komentowania posta na Fanpage na Facebooku

Jak wyłączyć komentarze do posta na Fanpage na Facebooku? Jeśli prowadzicie jakiś mały biznes i posiadacie swoją stronę na Facebooku możecie chcieć dodać ogłoszenie, które nie ma być komentowane przez fanów.

Niestety nie ma takiej możliwości. Facebook nie przewidział opcji, aby komentarze przy postach na Fanpage mogły być wyłączone. Jedyne co możemy zrobić to je moderować. Obraźliwe komentarze możemy usunąć. Osoby, które robią to nagminnie możemy zablokować. Osoby te jednak zobaczą, że ich komentarze zostały usunięte lub zostały zablokowane.

Opcją, która pozwala zrobić to po cichu jest ukrywanie komentarzy. Użytkownik dalej widzi swój komentarz, ale dla reszty osób widzących post ten komentarz jest ukryty.

Aby to zrobić trzeba najechać na komentarz, a następnie kliknąć trzy kropki, które pojawią się obok komentarza. Dzięki temu zyskujemy dostęp do dodatkowego menu dotyczącego komentarza.

Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi wiecie już wszystko o tym jak zablokować możliwość komentowania na Facebooku.

Podobne artykuły