FakeFriday – jak sprawdzić historię ceny produktu i nie nabrać się na BlackFriday

Zakupy i promocje Data publikacji: 2020-11-27 / Aktualizacja: 2022-11-24

Jak co roku, fakefriday.org akutalizuje swoje historie cen i jest gotowy na wyszukiwanie prawdziwych okazji i ujawnianie tych, które próbują nas tylko oszukać. Jest już gotowa edycja wyszukiwarki produktów i porównywania cen historycznych na Black Friday 2022. To już jutro! Nie dajcie zrobić się w balona. Sprawdźcie cenę, zanim kupicie.

Jak oszukują sklepy w Czarny Piątek?

Mechanizm jest bardzo prosty. Wcześniej podwyższa się cenę, aby później obniżyć ją z okazji Black Friday. Dlatego cena wcale nie musi być niższa niż gdybyśmy kupili tą samą rzecz wcześniej, a czasami może być nawet wyższa. Niestety wiele sklepów korzysta z tej praktyki.

Jak się przed tym chronić? Sprawdzając historyczną cenę produktu. W ten sposób dowiemy się, czy ktoś nas nie oszukuje i nie próbuje nabrać nas na promocję, której de facto nie ma.

Z pomocą przychodzi nam strona fakefriday.org. Jej działanie jest bardzo proste. Wchodzimy na stronę, a następnie w polu wyszukiwania wpisujemy nazwę producent i modelu produktu, który nas interesuje.

Dla przykładu wpiszmy nazwę popularnego ekspresu do kawy. Ten ekspres to DeLonghi Dinamica ECAM 350.55SB.

Na wykresie zobaczymy, jak w danym sklepie kształtowała się cena przez ostatnie miesiące. Możemy więc sprawdzić, czy nie została ona podniesiona tuż przed promocją. W ten sposób wyłapiemy fałszywą promocję i nie damy się na nią nabrać.

Każdy produkt, który zamierzamy kupić w Black Friday warto sprawdzić w ten sposób. Pamiętajcie, że przekreślona cena obok produktu wcale nie musi oznaczać promocji. Każdy w rzeczywistości może tam napisać cokolwiek. W Internecie jednak nic nie ginie i dzięki temu jesteśmy w stanie sprawdzić, jak cena zmieniała się w czasie.

Podobne artykuły