Wrzucasz odzież do takich kontenerów? Musisz wiedzieć co się z nią później dzieje!

Lifestyle Data publikacji: 07 października 2018

fot. Mapy Google

Wrzucasz ubrania do takich pojemników dostępnych na wielu osiedlach? Warto wiedzieć co się później z tą odzieżą dzieje. Oczywiście, lepiej ją wrzucić tutaj niż wyrzucić do śmieci. Jest to również wygodny sposób udzielania innym pomocy, ale trzeba pamiętać o tym, że nie wszystkie z tych ubrań trafią później do potrzebujących.

Odzież, którą wrzucisz do tych kontenerów przejmą specjalne firmy, które ją przesegregują. Masz więc dużą szanse, że jeśli oddałaś dobrej jakości ubrania, kupisz je kiedyś ponownie jednym z Secon Handów czyli sklepów z odzieżą używaną. Oczywiście część dochodu jest przekazywana fundacji charytatywnej, która pomaga ubogim. Jednak jeśli chcesz pomóc najlepiej jest oddać odzież bezpośrednio fundacji w swoim mieście np. do Polskiego Czerwonego Krzyża. W ten sposób masz pewność, że trafi ona na pewno do osób potrzebujących.

Oddziały okręgowe PCK znajdziesz w każdym większym mieście. Ich lista jest dostępna na tej stronie. Jeśli nie ma go w Twoim mieście na pewno jest jakaś inna fundacja działająca na rzecz potrzebujących. Bardzo łatwo można się o tym dowiedzieć w swojej parafii.

Podobne artykuły