Nietypowe zastosowania cukru, które musisz poznać!

Lifestyle Data publikacji: 05 października 2017

Cukier znajdziemy praktycznie w każdej kuchni. Oprócz słodzenia herbaty czy kawy można wykorzystać go na wiele innych sposobów. Zobaczcie same jakich! Mamy nadzieję, że uda się nam Was zaskoczyć :)

Cukier na rany

Badania pokazują, że cukier ułatwia gojenie ran gdy inne metody przyśpieszającego gojenie nie działają. Możesz ten sposób wykorzystać w domu, ale w przypadku poważniejszych ran oczywiście konieczna jest konsultacja medyczna i nie powinniśmy starać się leczyć ich na własną rękę.

Peeling dla ust

Jeśli masz suche i łuszczące się wargi zanurz palec w wodzie, następnie w cukru i wymasuj nim usta. To świetny szybki peeling, który pomoże Ci poprawić wygląd swoich ust :)

Peeling do twarzy

Chcesz zadbać o skórę swojej twarzy? Przygotuj prosty peeling z cukru i zacznij go stosować kilka razy w tygodniu :) Twoja cera będzie czystsza i gładsza! Aby przygotować peeling musisz wymieszać ze sobą następujące składniki.

  • 1 łyżka cukru
  • 1 łyżka mąki ryżowej
  • 1 łyżka mleka

Peeling do całego ciała

Równie prosto możesz wykonać peeling do całego ciała. Do niego też nie będziemy potrzebować zbyt wielu składników :)

  • 3 łyżki oliwy
  • 4 łyżki cukru

Wydłuża świeżość ciasteczek

Jeśli chcesz by ciasteczka były dłużej kruche i pyszne to w pojemniku gdzie je przechowujesz trzymaj również kilka kostek cukru. Dzięki temu pochłoną one wilgoć i sprawia, że ciasta będą dłużej przydatne do jedzenia :)

Przedłuż życie kwiatów

Kwiaty naprawdę lubią cukier :) Jeśli dodasz 3 łyżki cukru i 2 łyżki octu do wody w wazonie to będziesz mogładłużej cieszyć się sowimi kwiatami :)

Sposób na delikatniejszą skórę na stopach

Chcesz zadbać o swoje stopy? Wymieszaj olej z cukrem i paroma kroplami olejku z mięty pieprzowej, a następnie dokładnie wymasuj swoje stopy :) Taki peeling widocznie je wygładzi :)

Podobne artykuły